Põltsamaa linn pikendas korraldatud jäätmeveolepingut

Põltsamaa linnavolikogu hiljuti toimunud istungil oli kõne all  korraldatud jäätmeveolepingu pikendamine. Linnamajandusosakonna juhataja ja abilinnapea Evely Purre sõnul kehtib praegune leping käesoleva aasta 30. Novembrini ja seda on seadusest tulenevalt võimalik pikendada veel kaheks aastaks. Evely Purre ütles, et peab lepingu pikendamist otstarbekaks, sest uue hanke korraldamiseks on liiga vähe aega.

Põltsamaa abilinnapea tegi linnavolikogule ettepaneku pikendada lepingut veel kaheks aastaks. Põltsamaa linnavolikogu esimees Andres Vään, kes on ühtlasi ka linnavolikogu keskkonna-, heakorra- ja korrakaitsekomisjoni aseesimees, lausus, et komisjonis arutati nii lepingu pikendamise kui uue hanke korraldamise võimalust põhjalikult ja mõlemal puhul on nii plusse kui miinuseid. Uue hanke korraldamisel on miinuseks alguses tekkivad segadused, mis paratamatult vedaja vahetumisega kaasnevad.  Keegi ei oska prognoosida ka hinda.

Praegune kütuste hinnalangus on kompenseerinud palkade ja keskkonnatasude tõusu surve, mistõttu oleks mõistlik kehtivat jäätmeveolepingut pikendada. Sellest tulenevalt otsustas keskkonna-, heakorra- ja korrakaitsekomisjon seda ettepanekut toetada. Sama meelt olid ka linnavolikogu liikmed.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus