Põltsamaa linn negatiivset lisaeelarvet ei plaani

Viimasel Põltsamaa linnavolikogu istungil tuli Põltsamaa linnapeal Jaan Aiaotsal vastata volikogulaste arupärimisele sellest, kas linnal on plaanis veel tänavu algatada negatiivse lisaeelarve koostamine kulude kärpimiseks.

“Praegu pole me sellist teemat arutanud,” vastas Aiaots. Linnapea sõnul on eelmine lisaeelarve koostatud selliselt, et laekunud maksutulud on täpselt suutnud kulutused ära katta. Küll ei soostunud linnajuht ennustama, mida toovad finantsilises mõttes endaga kaasa lähemad neli kuud. Aiaotsa sõnul on ilmselt kõigile teada, et riik plaanib veel ühte negatiivset lisaeelarvet, ent kui suur saab olema selle eelarve maht ja mil määral puudutab see kohalikke omavalitsusi, sealhulgas Põltsamaa linna, ei osanud ta kommenteerida.

Linnapea loodab, et nad suudavad senise palgataseme säilitada, seejärel tuleb selgusele jõuda, milliseid investeeringuid on võimalik teha ja milliseid püsikulusid endisel tasemel hoida. Siiani pole veel lõplikku selgust, mil moel hakkab eelarvet mõjutama hiljutine käibemaksutõus. Kui alguses loodeti, et tänavavalgustuseks plaanitud summast jääb veidi ülegi, siis seoses käibemaksutõusust põhjustatud elektrienergia hinna tõusuga mingit ülejääki ei tekkinud.

Jaan Aiaotsa sõnul on praegustes majandusoludes määramatust palju, ent ta loodab, et linn suudab praeguse eelarve piires toime tulla.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus