Põltsamaa laululaval võib jälle tantsu lüüa

Maikuu lõpus remonditi Põltsamaa laululava: vahetati välja 43 ruutmeetri jagu lava põrandalaudu, mis nende eluea pikendamiseks ka õlitati. Samuti tehti väiksemaid parandusi laululava siseseintele ja värviti need üle.

Põltsamaa kultuurikeskuse direktori kohusetäitja Janne Karu sõnul pole laululava põrand just kõige paremas seisukorras veel praegugi, kuid kõige kehvemad kohad on ära parandatud.

Laululava remontinud OÜ Marevista esindaja hinnangul tuleks aasta pärast veel mõningaid kohti lavapõrandas uuendada. Seekord riigi poolt eraldatud rahasummast rohkemaks raha ei jätkunud. Kõik maikuus laululava juures tehtud tööd läksid kokku maksma üle 4000 euro. Ka pingid peaks jaanitule ajaks sel määral parandatud saama, kui palju kultuurikeskuse eelarvest selleks raha jätkub. Alanud hooajal on lauluväljaku muru juba ka mõned korrad niidetud ning Janne Karu sõnul toimub üks niitmine veel enne jaaniõhtut või enne saate “Lauluga maale” salvestust.

Üsna pea, 23. juuni õhtul saab seal teoks Põltsamaa linna jaanituli. Nädalapäevad hiljem toimub telesaate “Lauluga maale” salvestus. Põltsamaa lauluväljaku kasutamise vastu on huvi ilmutanud ka mitmed tuuride korraldajad. Eriti palju on esineda soovijaid juulis.

Janne Karu kinnitas, et Põltsamaa lauluväljakut püütakse suveks välja reklaamida võimalikult palju. Põltsamaal on heaks esinemispaigaks ja peoplatsiks ka lossihoov, seepärast polegi lauluväljak just väga hõivatud.

Lossihoov on populaarsem seetõttu, et seal saab üritusi väga lihtsalt turvata ja kui just endisaegse sõdalase kombel müüri ei ületa, siis hoovi naljalt sisse ei pääse. Lauluväljaku territoorium on ka suhteliselt suur ja kui rahvast vähe, hajuvad inimesed sinna lihtsalt laiali. Janne Karu kinnitas siiski, et just Põltsamaa lauluväljak võiks olla koht, kus korraldada suuremaid maakondlikke suveüritusi.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus