Põltsamaa konverentsil kantakse ette õpilaste parimad uurimistööd

Kooli huvijuhi Sirje Ange sõnul tulevad konverentsil ettekandmisele kõige huvitavamad ja paremad uurimistööd. ?Ürituse üks eesmärk on näidata 10. klassi õpilastele, milline peab välja nägema üks korralik uurimus, sest ka nemad peavad 11. klassis uurimistöö kirjutama,? sõnas Ange.

Konverents algab kell 10 hommikul Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktori Aimar Arula ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa tervitusega ja lõpeb kell pool kaks päeval.

Pärast tervituskõnesid saab sõna Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänav ja kell 10.45 algavad õpilaste ettekanded.

Esimene ettekannete teema on ajalugu: räägitakse Põltsamaa lossist, lasteaia ?Mari? ajaloost, EELK Põltsamaa Niguliste kiriku noortetööst, linna arhitektuurist enne II maailmasõda ja ka Põltsamaa ajaloost üldisemalt.

Looduse teemat käsitletakse kahes ettekandes. Esimene kirjeldab Põltsamaal talvituvate lindude toidulauda ja käitumist, teine arutleb selle üle, kuidas mõjutab Suure Silla tamm Põltsamaa jõge.

Muusika teemal räägivad kolm inimest. Juttu tuleb muusikaga tegelemise võimalustest Põltsamaal, Bändide Ühingu tegevusest ja ka suvekoolidest Põltsamaa Muusikakoolis.

Tuntud spordimehed, kelle elust ja tegevusest räägitakse, on Villu Ojassalu, Jaan Pagel ja Janek Tombak.

Oma uurimistöö esitavad konverentsil Erko Õunapuu, Triin Susi, Margit Rahne, Teele Kaeramaa, Aive Peil, Martin Miller, Kristina Aas, Rein Kutsar, Kirke Hint, Timo Saviauk, Martti Pent, Tauno Siiboja ja Kaspar Reinmaa.

Üritus, mida sel aastal korraldatakse esmakordselt, on huvilistele tasuta.


Liis Rohtmets

blog comments powered by Disqus