Põltsamaa kirbuturul olid populaarseteks kaupadeks rõivad ja ehted

 

Kolmapäeval teleajakirjanik Maire Aunaste ja Karl Schmidti Maja perenaise Ülle Saksniidu eestvedamisel Põltsamaal toimunud kirbuturule oli tulnud ligi kolmkümmend kauplejat.

Maire Aunaste nentis, et kui algul oli kauplejaid registreerunud kolmteist, siis päeva vältel tõusis see arv kolmekümneni. “Karl Schmidti maja ja Hullava Naise pubi esine parkla oli suuruselt igati sobiv,” kinnitas ta.

“Kui kirbuturgudel teistes Euroopa riikides ja Ameerika Ühendriikides müüakse ka rohkesti tarbeesemeid, siis Eestis on populaarsemad rõivad ja ehted. Seda kraami osteti ja müüdi kõige rohkem ka Põltsamaal. Kodudes jääb inimestel sageli üle rõivaid, mis veel tegelikult kandmiskõlbulikud. Oleks väga teretulnud, kuid Eesti inimesed ei ostaks mitte välismaalt sisse toodud kasutatud rõivaid, vaid neid, mida on pakkuda nende kaasmaalastel. Seda silmas pidades tuleks igati soosida kirbuturgude korraldamist,” ütles Aunaste, kes ka ise müümas oli.

“Rääkisime Maire Aunastega sellest, et kirbuturg soosib taaskasutust ja ökoloogilist eluviisi. Aunaste sõnul on teda kutsutud paljudesse Eestimaa paikadesse kirbuturgu läbi viima. Tuntud teleajakirjanik peab aga oluliseks ka kohalikku initsiatiivi. Põltsamaal võttis selle ülesande ettevõtja Ülle Saksniit,” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

“Põltsamaal olen ma varemgi käinud. Selle väikese linna kohta võib öelda, et kaunis nagu postkaart,” lausus Aunaste.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus