Põltsamaa kaitseliitlased said oma kodu

 

Möödunud neljapäev oli Kaitseliidu Jõgeva Maleva Põltsamaa üksikkompaniile tähtis ja meeldejääv päev. Oma valdusse saadi  EELK Põltsamaa kogudusele kuuluv, hulk aega tühjana seisnud hoone Põltsamaal Allika tänav 3.

Veel mõned aastad tagasi asus selles hoones Põltsamaa Noorte- ja elukestva õppe Keskus. Kaitseliidu Jõgeva Maleva pealik major Mati Kuusvere lausus, et kui Kaitseliidule tervikuna on Põltsamaa üksikkompaniile kodu saamine väike samm, siis asjaosalistele on see suur samm. Tema sõnul oli tee hoone saamiseni konarlik, käänuline ja piisavalt pikk.

“See maja siin on koduks nii kaitseliitlastele, naiskodukaitsjatele kui ka noorkotkastele ja kodutütardele,” lausus Kuusvere.

Kaitseliidu Jõgeva Maleva Põltsamaa üksikkompanii pealik Enno Ottis ütles, et Kaitseliidu Põltsamaa üksikkompanii juhatuse liige Heldur Lääne oli see mees, kes lükkas liikvele idee rajada üksikkompaniile kodu just sellesse majja. Ta avaldas heameelt selle üle, et nüüd ei pea paljude ürituste korraldamiseks enam Jõgevale ega Kirna õppekeskusse sõitma.  

Kaitseliitlased on vähenõudlikud

Heldur Lääne, kes on ühtlasi ka EELK Põltsamaa koguduse nõukogu liige, lausus, et pärast seda, kui noortekeskus sellest hoonest välja kolis, hakkasid nad tõsiselt mõtlema, mis kogudusele kuuluvast majast edaspidi saada võiks. Lääne sõnul on kaitseliitlased küllalt vähenõudlikud inimesed ja seetõttu tundus see mitte just kõige suuremaid mugavusi pakkuv hoone organisatsioonile sobilik olevat. Hoone on Kaitseliidule antud pikaajaliseks kasutamiseks. EELK Põltsamaa koguduse liikmetel pole eesmärgiks teenida hoone pealt kasumit, vaid neile on oluline, et maja oleks korras ja hoitud. 

Et kodu oleks kaitstud

EELK Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer lausus, et sõjamehi on ikka ja jälle Jumala õnnistusega sõtta saadetud. Seda ka siis, kui olnud tegemist vallutus- ja rüüsteretkedega. Teises maailmasõjas saadeti Jumala õnnistusega rindele nii Saksa kui ka Vene sõdureid. “Kelle poolt sellises olukorras Jumal pidi olema?” arutles Markus Haamer.

Kirikuõpetaja sõnul saab ta rahuliku südamega anda oma õnnistuse vastavatud Kaitseliidu Põltsamaa üksikkompanii uuele kodule, sest selle majaga seotud inimesi ei saadeta kuhugi vallutama, vaid neid inimesi vajatakse selleks, et meie kodud oleksid kaitstud. “Need, kes tahavad hoida rahu, võiksid ka ise rahu leida,” ütles vaimulik oma kõnes.  

Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi sõnul on meil kõigil olemas oma kodu ja nüüdsest on see ka Põltsamaa kaitseliitlastel. Maavanem avaldas lootust, et nii nagu igas kodus, saab ka selles majas olema kodutunne ja sinna leiavad tee nii praegused kui uued kaitseliitlased. 

Tahad rahu, valmistu sõjaks

Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov ütles, et Kaitseliit on politseile väga oluline koostööpartner. “Me võime kaitseliitlastele toetuda väga keerulistel hetkedel ja nad pole kunagi abist keeldunud,” sõnas politseijuht.

Riigikogu liige Aivar Kokk ütles aga, et sellesse majja on  noortekeskuse aegadel palju noorte rõõmu ning positiivsust salvestatud ja see annab jõudu ja energiat kaitseliitlastelegi.

Kaitseliidu Põltsamaa üksikkompanii liige Heldur Lääne tuletas kohalolnutele meelde sententsi: kui tahad rahu, tuleb valmistuda sõjaks. “Jälgides praeguses maailmas toimuvat, tuleb valmis olla kõigeks. Kui meil on kodus kõik korras, siis oleme me ka oma kodu kaitseks valmis,” kinnitas ta.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus