Põltsamaa juubelipidustused algavad kirikukontserdiga

Linna juubeli tähistamine üldnime all “Veinipealinna pidustused – Põltsamaa linn 80” algab tänase kirikukontserdiga. Ligemale tunnipikkusel kontserdil saab kuulda peamiselt instrumentaalmuusikat. Kõik esinejad on Põltsamaa linnaga seotud muusikud ning kontserdi korraldaja on muusikakool eesotsas direktori Anne Kausiga. Orelil esineb Ülle Noormägi. Kolm pala mängib ka muusikakooli kammerorkester, ühe neist koos väga väikese viiulisolisti Susan Piirakuga. Veel esinevad kontserdil muusikakooli õpetajad ning mitmed neist, kes praegu õpivad Eesti Muusikaakadeemias ja Georg Otsa nimelises muusikakoolis või on need koolid juba lõpetanud. Ühtekokku saab kuulata orelit, flööti, tuubat, kitarri ja laulu, kammerorkestrist kõnelemata.

     Homme, juunikuu viimasel päeval, on ühtlasi linna ametlik sünnipäev. Sel puhul peetakse kultuurikeskuses Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänava eestvõttel konverentsi “Põltsamaa eile, täna, homme”. Päevakohase põhiettekande teeb konverentsil Helen Piisang. Tähtsamatest isikutest läbi aegade kõneleb muuseumi töötaja Vilja Roots. Herbert Kuurmest, kes oli linnaga seotud kuuskümmend aastat, kõneleb endine Põltsamaa kirikuõpetaja Arho Tuhkru, kes sel puhul Kanadast kohale on jõudnud. Sirje Undusk maakonna keskraamatukogust kõneleb raamatukogu arengust ning linnapea Jaan Aiaots annab ülevaate Põltsamaa tänasest päevast ja heidab pisut valgust ka tulevikuplaanidele. Linnapea on homseks vastuvõtule kutsunud ka linna teenetemärgi omanikud, aukodanikud, linnavalitsuse liikmed, endised linnapead, ettevõtjaid, poliitikuid jt. Veel jääb homsesse päeva sõpruslinnade esindajate nõupidamine. Nii Lätimaalt Skrundast, Soomest Kokemäelt kui ka Rootsist Sollefteast saabuvad Põltsamaa linna juubelipidustustele linnapead ja teised võimuesindajad ning loomulikult ka isetegevuslased, kes laupäevases kultuuriprogrammis üles astuvad koos teiste külalistega Eestimaalt ja linna oma isetegevuslastega. Homme on kultuurikeskuses ka juubelile pühendatud aktus ja kontsert.

     Laupäeval on oodata kõige arvukamalt mitmekesiseid ettevõtmisi igale eale. Alates traditsioonilisest äratusmängust linna puhkpilliorkestrilt, kes autokastis läbi linna sõites üritab rahvast üles äratada ja peole meelitada. Linnapäeva avamise järel algavadki mitmesugused kultuurilised ja sportlikud üritused. Õhtu eel minnakse rongkäigus kultuurikeskuse eest lossihoovi, et seal suurejooneline sünnipäevapidu maha pidada.       

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus