Põltsamaa jõe suvemängud pakkusid sporti igale maitsele

Möödunud laupäeval toimusid juba 44. Põltsamaa jõe suvemängud, kus tänavu oli kavas kokku 15 spordiala.


Võrreldes eelnenud aastatega, on võistlusalasid küll tunduvalt vähemaks jäänud, kuid iga spordisõber leidis endale siiski sobiva. Isegi ilmataat elas sportlastele kaasa ja võistluste jooksul ei sadanud kordagi.

Põltsamaa suvemängud on ajaloolised juba sellepärast, et need on toimunud juba alates 1975.  aastast. Kogu aeg ei ole neid korraldatud küll Põltsamaal, kuid Põltsamaa jõe suvemängude nime all on neid peetud alati.

Suvemängude peakorraldaja on SA Põltsamaa sport ja peakohtunik oli Mart Järviste. Võistlustel osalesid Põltsamaa,Viljandi, Põhja-Sakala ja Järva valla elanikud. Kohal oli ka suvemängude veteran Villu Ojassalu, kelle jaoks olid need 44. suvemängud, mis tähendab, et ta on algusest peale kõigil mängudel osalenud. Sellel aastal oli ta petangivõistlusel kohtunikuks.

Võistluspäev algas juba kell 6.00 hommikul kalasõpradele, sest varahommikul toimus Jahimeeste saarel kalapüügivõistlus. Kell  10.00 algas suvemängude avatseremoonia, kus ütlesid avasõnad kõik vallavanemad.

Sel aastal said omavahel mõõtu võtta kõik vallavanemad, abivallavanemad, volikogude esimehed ja aseesimehed ning vallasekretärid, sest toimus omavalitsusjuhtide võistlus. Selgitati välja kõige tugevam omavalitsusjuht, kelleks osutus Põltsamaa kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Erkki Keldo.

Ei puudunud pallimängud, mõõtu võeti nii võrkpallis, jalgpallis kui ka korvpallis. Kuningamäe terviserajal said pealtvaatajad kaasa elada jalgrattakrossile, mille distants oli ligi 10 kilomeetrit.

Põltsamaa rannas toimus kanuuralli. Ümber Naistesaare olid jõele riputatud väravad, mida tuli läbida aja peale. Kunstmuruväljakul toimusid ka väikelaste kergejõustikuvõistlused, kus osalesid kuni 7aastased. Neid oli kokku 34.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi võimlemisväljakul toimus nooleviskevõistlus.  Ning nagu ikka löödi ka sel aastal naela pakku. Ühisgümnaasiumi pargis toimus üks viimastest aladest, milleks oli 500 meetri murdmaajooks.

Esimest korda toimus koos suvemängudega Põltsamaal kogupere ohutuspäev „Oska ohutult“, kus lastele õpetati liiklusreegleid ja tehti näomaalinguid. Osalejad said läbida takistusrada, uudistada politsei- ja tuletõrjeautosid ja vaadata Pajusi teatri lasteetendust „Ottomar ja Jeebus“.

„Jäin suvemängudega rahule. Edaspidi hakkavad need toimuma mitmel pool. Järgmisel aastal kohtume Järvamaal, sealt edasi Põhja-Sakala vallas, seejärel Viljandi vallas. Selle otsuse võtsid vastu sellel kevadel suurvaldade spordijuhid,“ sõnas suvemängude korraldaja Silver Nõmmiksaar.

KRISTELLA RANDOJA

blog comments powered by Disqus