Põltsamaa jõe mängud korraldas Puurmani

XXXII Põltsamaa jõe mängude korraldamine usaldati Puurmani vallavalitsusele ja valla spordiaktiivile. Esimest viiulit mängisid noored eesotsas peakohtuniku Aivar Lankovi ning vallavanema Rauno Kuusiga ning mängude korraldamisega tuldi toredasti toime.

Kuigi mängud ei ole praegu enam nii populaarsed ja rahvarohked, kui seda olid esimesed kümme, on need siiski spordihuviliste poolt oodatud.

Rohkearvuliselt toodi lapsi võistlema Imaverest, kus värske abivallavanem on tuntud spordientusiast Aare Järvik ning kohaliku kooli kehalise kasvatuse õpetaja Andrus Noormägi. Samuti oli palju osalejaid Kolga-Jaani vallast, kus sporditöö eestvedajad on Hillar Taska ja Leo Arnek, Lustiverest, kus selle heaks oli tööd teinud kooli kehalise kasvatuse õpetaja Sirje Arro, ja Põltsamaa linnast, kus entusiastlik spordijuht Margus Metsma.

Mängude põhialal kergejõustikus võisteldi 7 vanusegrupis. Lastest olid mitmekülgsemad kergejõustiklased Karmen Kalamees, Maris Vardja, Arno Kiik ja Timmo Glase Imavere vallast, Margareta Joosep nung Liis Emajõe Põltsamaa linnast, Egle Kadastik ja Ave Elmend Põltsamaa vallast, Eliise ja Eva Reedi Puurmani vallast. Noormeestest olid tublimad Ragnar Suigusaar Kolga-Jaani vallast ja Raido Kivikangur Põltsamaa linnast, meestest Marek Võsu Puurmanist ning Ardo Rosin Põltsamaalt. Poolest tosinast naisvõistlejast said kaks esikohta Anneli Siimusaar Imaverest ja Angelika Kuzmina Adaverest.

Veteransportlaste paremad olid kahes vanusegrupis  Sirje Oja ja Helle Võsu, neist esimene Imaverest, teine Puurmanist, ning põltsamaalased Viljo Emajõe ja Villu Ojassalu.

Tippjuhtide kolmevõistluses kogusid enim punkte Andrus Noormägi, Aare  Järvik ja Rauno Kuus.

Jõumeeste mitmevõistluses riputati medalid kaela Viljo Prantsule (Kõo), Marek Võsule ja Andrus Noormägile. Viimane hiilgas ka naisekandmise jõuproovil, jõudes koos tütre Katriniga esimesena fini?isse.

Petankis said esikoha Põltsamaa noormängijad Liis Emajõe, Raido Kivikangur ja Sander Mattisen.

Võrk- ja korvpalli mängiti mitmes vanusegrupis. Naistest oli võidukas Adavere võistkond ( Vilma Trummal, Angelika Kuzmina, Inga Reinmaa, Tea Visse, Eda Aia), meestest Kõo (Agu ja Indrek Ots, Veikko Orgusaar, Viljo Prants, Aavik, Allan Palmiste). Poiste rannavõrkpallis tuli Põltsamaale kolmikvõit, esikoha said Mikk Pedosk-Martin Petrov.

Veteranide rannavõrkpallis olid kõige tublimad Imavere vallavanem Jüri Ellram, Inga Reinmaa ja Toivo Vaks, jättes teiseks Lustivere ja kolmandaks Põltsamaa kolmiku.

Tänavakorvpallis oli täiskasvanuist võitja Kolga-Jaani naiskond ja meeskond.

Poiste korvpallis said võidu põltsamaalased Taavi Emajõe, Raido Kangur, Mikk Pedosk, Sander Mattisen), jättes teiseks Imavere ja kolmandaks Puurmani.

Jalgpallis olid võidukad Adavere poisid, rahvastepallis Kolga-Jaani tüdrukud.

VILLU OJASSALU

blog comments powered by Disqus