Põltsamaa jalgpallineiud taas võidukad

Aprilli keskel neidude B-vanuseklassi Eesti meistrivõistluste turniiri suure 20:0 võiduga alustanud Suure-Jaani United’i ning Põltsamaa SK Motiiv ühendnaiskond pidas teisipäeval oma teise meistrivõistluste mängu. Rohkem kui kuuajane mängupaus lõpetati 4:2 võiduga liiga favoriitide hulka kuuluva Tallinna FC Levadia naiskonna üle. Kõik löödud väravad läksid ühendnaiskonda kuuluvate põltsamaalaste arvele: Kristiina Aria lõi kolm ning Mariana Kees ühe värava.

“Levadia ei olnud lihtne vastane,” lausus Põltsamaa SK Motiiv treener Silver Nõmmiksaar. “Oma selle hooaja senisest kolmest kohtumisest polnud Levadia veel ühtegi kaotanud. Mänguliselt olime neist siiski üle, kuigi meil oli puudu põhiväravavaht ja üks põhikaitsjatest. Skoor oleks muidugi võinud suurem olla ning ka meile löödud väravad olid tegelikult ärahoitavad, aga võiduga võib rahule jääda.”

Koos Suure-Jaani United’i juhendaja Sergei Vassiljeviga ühendnaiskonna treeneripingil istuva Silver Nõmmiksaare sõnul võtab kahe naiskonna ühtseks võistkonnaks sulandumine natuke aega, eriti arvestades seda, et trenni tehakse eraldi. Mõned põltsamaalastest mängisid Suure-Jaani naiskonnas ka eelmisel aastal, kui võideti esikoht C-klassi Eesti meistrivõistlustel. “Neil on lihtsam, neil on juba omavaheline klapp olemas,” ütles Nõmmiksaar. “Mõned aga on sel aastal juurde tulnud ning neil on vaja mängupartneritega ära harjuda ja leida ühine hingamine. Kui mängijad tulevad kahest erinevast rühmast ning trenni tehakse eraldi, siis mingil moel arusaamad mängust ikka erinevad, kasvõi näiteks liikumiste koha pealt. Harjumine võtab aega, aga ma usun, et voorust vooru läheb mäng üha paremaks.”

Seitsmest ühendnaiskonna ridades mängivast põltsamaalasest kuuluvad kolm oma vanuseklassis Eesti tippu. 14-aastane Mariana Kees on sel aastal mänginud Eesti noortekoondise koosseisus kahel UEFA sõprusturniiril, Minski turniiril kuulus ta kõigis kohtumistes koondise põhikoosseisu. “Koondises on ta äärekaitses, klubis eest mängib aga poolkaitses eesmärgiga arendada just ründefaasi,” rääkis Silver Nõmmiksaar. Koos 15-aastase Kristiina Ariaga mängib Kees sel aastal ka Eesti meistriliigas kaasa tegeva Eesti noortekoondise koosseisus, U15 koondise vaatevälja on jõudnud ka 13-aastane Chrystal King.

B-klassi meistrivõistlustel on ühendnaiskonna peaeesmärgiks mängijate areng. “Selle hooaja fookus on põhimängijate arendamisel,” lausus Nõmmiksaar. “Et nad saaksid proovida platsil mängida endale sobival kohal ja teha just neid asju, mis neile parasjagu ülesandeks antakse.”

27. mail kohtub ühendnaiskond Suure-Jaani gümnaasiumi staadionil FC Elvaga, nädal hiljem minnakse aga vastamisi samuti liidrite hulka kuuluva Tallinna JK-ga Legion. Silver Nõmmiksaare sõnul on plaanis pidada mõned naiskonna kodumängud sel hooajal ka Põltsamaa staadionil. 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus