Põltsamaa Graniit ostis kallureid ja raadiosideaparaate

Firma tegi tootmise jätkuvaks nüüdisajastamiseks järjekordsed investeeringud, milleks on kahe Mercedes- kalluri ostmine ja firmasisese sidesüsteemi käivitamine.

Põltsamaa Graniidi juhataja Endel Pajumägi teatas, et ettevõte ostis juurde kaks 10-tonnise kandejõuga kallurit, mida vajatakse vedude ratsionaalsemaks korraldamiseks Rõstla karjääris. ?Ligi 500 000 krooni maksnud kallurid pole küll uued, need on läbi sõitnud 200-250 000 kilomeetrit, kuid hindan masinaid üsnagi töökindlateks, sest nende läbisõiduvõime on ligi miljon kilomeetrit. Osaühingul Põltsamaa Graniit on praegu viis Mercedes-kallurit, üks Scania ning üks Kamaz?i kallur. Meie kalluritepark ja kogenud autojuhid võimaldavad transpordiprobleemid igati korralikult lahendada. Meestele ja masinatele jätkub tööd pidevalt. Vedada on vaja paasi, setteid ja moreeni.?

Endel Pajumägi sõnul rakendati firmas tööle ka karjäärisisene raadioside. ?Dispetserpunkt, kõik autod ja muud masinad on varustatud seadmetega, mis võimaldavad omavahel pidevalt informatsiooni vahetada ja koguni välknõupidamisi läbi viia. Ostsime 16 raadiosidekomplekti, üks komplekt maksab 1400 krooni. Usutavasti on see kulutus võimalik kuu või kahega tasa teenida,? märkis firmajuht.

?Soovitan ka teistel ettevõtjatel kulutada raha tootmisvahendite ja tehnoloogia uuendamiseks ja mitte seda pankades hoida,? avaldas oma seisukoha Endel Pajumägi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus