Põltsamaa filmiõhtud järjest populaarsemad

2009. aastal käivitasid aktiivsed inimesed Põltsamaal filmiklubi. Kui alguses kippus huvi ühise filmivaatamise vastu tagasihoidlikuks jääma, siis nüüd on see järjest populaarsemaks muutunud. Filmiõhtuid peetakse tavaliselt septembrist maikuuni.

Põltsamaal tegutseva Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul inimesed ilusal suvisel ajal filmide vaatamise vastu suuremat huvi ei tunne. Seevastu pimedamal ajal on huvi Põltsamaa raamatukogus näidatavate filmide vastu järjest kasvanud. Tänavu septembris näidati hooaja avafilmina  “Puhastust”, seejärel vaadati oktoobris ühiselt väga populaarseks osutunud filmi “Seenelkäik”, novembris aga “Raudset leedit”. Täna ja homme õhtul on Põltsamaa raamatukogus võimalus vaadata filmi “Eestlanna Pariisis”. Enne seda saavad lapsed päevasel ajal vaadata filmi “Kummi-Tarzan.” Neljapäeval, 20. detsembril saavad huvilised vaadata filmi “Deemonid”. Päevasel ajal näidatakse lastefilme.

Filmi “Seenelkäik” käis vaatamas 67 inimest ja siis oli probleem,  kuidas kõik huvilised raamatukogu saali ära mahutada. Filmi “Puhastus” käis vaatamas 38 inimest ja filmi “Raudne leedi” 21 inimest. Lastefilmide puhul on vaatajaid tavaliselt umbes 40.  Uuel, 2013. aastal filmiklubi hooaeg jätkub ja Rutt Rimmeli kinnitusel on huvi filmide vaatamise vastu kasvutrendis. Kui huvilisi on rohkem, näidatakse ühte filmi kaks korda. Raamatukogu direktori sõnul tahaks ta uuel aastal kindlasti pakkuda inimestele filmi “Kõik muusikud on kaabakad”.

Need, kes kinnotulekut pikemalt ette plaanivad, saavad  raamatukogus pileti ette ära osta. Kohapeal alustatakse piletite müügiga pool tundi enne seansi algust. Pärast ühist filmivaatamist pole siiani küll arutelusid toimunud, kuid  Rimmeli arvates võiks korraldada raamatukogus salongiõhtu, kus nähtud filmide  üle mõtteid  vahetada saaks.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus