Põltsamaa Felixis töötab umbes 50 Ida-Virumaalt pärit inimest

Ettevõte areneb pidevalt ja seetõttu püsib ka  tööjõuvajadus, lähemast ümbrusest on aga inimesi üsna keeruline leida.

ASi Põltsamaa Felix juhataja Anti Orava hinnangul tuleb uute inimeste lisandumine piirkonna arengule kasuks.

“Sündivus on siin madal, noored lahkuvad enamasti mujale, seetõttu oleks see positiivne,?  kinnitas ta ja lisas, et ettevõte proovib ka sellise lahenduse ära, kui inimesi nii kaugelt tuua tuleb.

Orava hinnangul ei peaks ettevõte tööjõu vedamisega tegelema, bussiliinid peaksid nii toimima, et inimesed saaksid tööle ja tagasi.

Ettevõte varustab Ida-Virumaa inimesi elamispinnaga, ehkki kõikide mugavustega kortereid pole pakkuda ja peab läbi ajama ühiselamu tüüpi majutusega.

Põltsamaa Felixi tehase direktor Janno Kurg on töötajatega rahul. “Järgmisel suvel püüame juba  kurgihooajaks Ida-Virust inimesi palgata, kooliõpilastega jääme jänni, sest noorte motivatsioon tsehhis tööd teha on tublisti vähenenud,? rääkis Kurg.

Tema hinnangul pole samuti kaugel aeg, mil ka Felix peab hooajatöödele tooma tööjõudu hoopis teistest Euroopa Liidu riikidest.

Noored valmis elukohta vahetama

“Narvas on näiteks praegu töö leidmine küllalt keeruline, sealt ka nende inimeste motivatsioon tulla Põltsamaale,? ütles Felixi juht.

Kristina Minenkova on pärit Narvast ja töötas varem Tallinnas. Põltsamaal on ta 1. oktoobrist. “Mulle meeldib, inimesed on sõbralikud. Kui mulle ettepanek tehakse, siis koliksin hea meelega siia,? rääkis ta.

Varem polnud ta Põltsamaal käinud, siinset ümbrust peab naine väga kauniks ja omapäraseks.

Keeleprobleeme pole tal seni tekkinud.

Samuti võiks Põltsamaale kolida Narvast pärit Ba?ena Bokova. Tema jaoks on olulised hea teenistus ja abivalmis sõbralikud kolleegid.

Sillamäel töötu olnud Svetlana Smirnova aga tunnistas, et igatseb pere juurde tagasi ja kolimisplaane esialgu ei pea. Ka tema pole varem kunagi Põltsamaa kanti sattunud ning peab ümbrust väga kauniks.

“Meil on nendega positiivsed kogemused, kuigi on olnud mõningaid distsipliiniprobleeme,? tõdes Orav, lisades, et need inimesed taluvad märksa paremini rutiini.

Ettevõte soovib aidata tublimatel inimestel Põltsamaa piirkonda ümber kolida. “Võtame ise initsiatiivi, pakume neile koos omavalitsustega ka elamispinda,? ütles Orav, avaldades lootust, et Ida-Virumaalt tulnud seda sammu kahetsema ei pea.

Peaksid eesti keele selgeks saama

Kesk-Eestis tuleb narvakatel kiiresti ära õppida eesti keel. “See oleks ka parim integratsiooniprogramm, mida Eesti riik kunagi võiks välja mõelda? tõdes Felixi juht.

Põltsamaale kolida soovivad naised saavad sellest aru ja ei näe mingit põhjust, miks nad eesti keelt selgeks ei peaks saama. Eestikeelses keskkonnas tuleb keeleoskus kiiresti, on nad üksmeelselt veendunud.

Nordic Foodsi tehasest Põlvast tuli Põltsamaale tööle vaid kaks inimest ? tootmisjuht ja üks valmistoidu tootmisega tegelev operaator, kes käivad mõlemad Põltsamaale tööle Tartust. Hiljuti töötas ettevõttes veel kaks seadistajat, kes aitasid liine üles panna, häälestada ja töötajaid välja õpetada.

ASi Põltsama Felix tootmismahud on lõppeval aastal kasvanud mullusega võrreldes ligikaudu 30 protsenti.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus