Põltsamaa ettevõtluspäevad tulevad varasematest atraktiivsemad

Põltsamaal korraldatakse taas ettevõtluspäevad, seekord reedel, 30. aprillil ning laupäeval, 1. mail ning märksa atraktiivsema kavaga kui kunagi varem.

Paaril viimasel aastal traditsioonilisi ettevõtluspäevi ei peetud, sest korraldajate hinnangul olid need ennast mõneks ajaks ammendanud.

Põltsamaa linnavalitsuse spetsialisti ja ettevõtmise ühe peakorraldaja Loreida Küppase sõnul on korraldustoimkond alates aasta algusest iga kahe nädala tagant koos käinud. Eelmisel nädalal oli ettevalmistustega niikaugele jõutud, et ettevõtete reklaamimiseks mõeldud boksid olid välja müüdud. Välja on müüdud ka kõik kohad laudade ümber Põltsamaa kultuurikeskuse fuajees. Broneeritud on ka kohad kultuurikeskuse esisel platsil. 

Ettevõtteid tuleb rohkem

Küppas lausus, et ettevõtteid, kes ennast reklaamida soovivad, on juurde tulnud, sest võrreldes varasemate aastatega saab ettevõtetele mõeldud bokse kultuurikeskuses rohkem olema. Lisaks ettevõtetele on juurde tulnud ka selliseid asutusi nagu töötukassa esindus, Jõgevamaa Koostöökoda ja samuti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Jõgevamaa esindus.

Reedel, 30. aprillil saab ettevõtluspäeva raames esimest korda teoks Kaitseliidu etteaste, mille raames demonstreerivad vabatahtliku sõjalise organisatsiooni esindajad huvilistele, kuidas rünnatakse sihtmärgiks olevat objekti. Näitlikuks rünnatavaks objektiks on seekord Põltsamaa kinomaja.

Reedel, 30. aprillil on  EAS-l plaanis loengud nii ettevõtjatele kui ka noortele. Ettevõtjatele peetakse loeng teemal “Kuidas leida kliente välismaal ja olla edukas välisturgudel”.

Reedel pakutakse noortele rahavoomängu “Cashflow”, mis annab ülevaate finantsarvestusest ja õpetab kauplema ning teenima passiivset tulu.

Samuti  saavad huvilised lähemalt näha ja kuulda politsei ning päästeteenistuse inimeste töödest-tegemistest. Naiskodukaitsjad pakuvad aga reedel ettevõtluspäevalistele suppi. 

Maakondlik grillfesti eelvoor

Ürituse teisel päeval 1. mail saab teoks maakondliku grillfesti eelvoor. Tänavu Põltsamaa ettevõtluspäevade raames esimest korda toimuv grillfest lisab kindlasti üritusele atraktiivsust. Eesti Grilliliidu juhatuse liikme ja maakondliku grillfesti peakorraldaja Auris Rätsepa sõnul peetakse käesoleval aastal esimest korda grillfesti maakondlikud eelvoorud kõikides Eesti maakondades. Enne Jõgevamaal peetavat eelvooru on grillfesti eelvoorud teoks saanud Järvamaal, Ida-Virumaal ja Põlvamaal. Grillfesti suur vabariiklik lõppvõistlus saab tänavu teoks Türil. Grillfesti maakondlikest voorudest võtab osa nii palju võistkondi, nagu on grillfesti korraldavas maakonnas omavalitsusi.

Auris Rätsepa sõnul saab Põltsamaal toimuv grillfest kindlasti olema tore ja igati kevadesse sobiv rahvaüritus, kus mäng ei käi üldse mitte mõisa peale. Grillfestil osalevad enamjaolt mitte profid ega toiduvalmistamise asjatundjad, vaid n-ö inimesed rahva seast. Grillfestil saab omavahel kogemusi vahetada ning koguda uusi ja põnevaid ideid eelseisvaks suviseks grillihooajaks.

Samuti toimub laupäeval kevadlaat, kus on võimalik osta nii käsitöötooteid kui istikuid. Meeleolu loovad kohalikud isetegevuslased.  Kõigile külalistele on Põltsamaal korraldatavad ettevõtluspäevad tasuta. 

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus