Põltsamaa ettevõtjad tutvusid Narva ja Sillamäe ettevõtetega

Kolmapäeval ja neljapäeval tutvusid Põltsamaa Ettevõtjate Liidu liikmed majanduse edendamiseks käivitatud projektidega Narvas ja Sillamäel, kus külastati ka mitmeid ettevõtteid.

Narva linna majanduselu hetkeseisust ja tulevikuväljavaadetest andsid Põltsamaa kandi ettevõtjatele ülevaate linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov, linnapea Tarmo Tammiste ja Linna Arendamise ja Ökonoomika Ameti projektide osakonna juhataja Anne Veevo. “Külastasime ka Narva logistika- ja tööstusparki, mis on loodud eelkõige selleks, et leida firmadele lahendusi, kuidas majandustegevuse arendamiseks vajalikku maad saada. Tööstuspargis on juba käivitanud ettevõtte mitmed moskvalased. Nendes firmades tegeldakse peamiselt Hiina päritolu kaupade komplekteerimisega,” rääkis Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään. “Narvas tutvusime ka Kreenholmi manufaktuuri ühte endisse tootmishoonesse rajatud ettevõttega OÜ SKS Estonia Textile, mis valmistab tekstiilist konstruktsioone autorehvidele ja autodele. Samuti käsime osaühingus Fortaco Estonia, kus  toodetakse mittestandardseid seadmeid masinatööstustele,” lisas ta.

Sillamäel tutvustati Põltsamaa Ettevõtjate Liidu liikmetele sealset inkubatsioonikeskust MTÜ Sillamäe Vabatsooni Arendus,  kus aidatakse muu hulgas firmadel soodushinnaga büroopindu saada. Sillamäe sadamas jagas selgitusi Silport Kinnisvara AS juhataja Tõnis Seesmaa.

“Kuulsime, et sadamal on Sillamäe arengus sedavõrd oluline roll, et selle tegevus võimaldab linnal juba mitmendat aastat vastu võtta positiivse lisaeelarve,” ütles Andres Vään.

Põltsamaalased võtsid Narva ja Sillamäele kaasa firma E-Piim Põltsamaa meiereis valmistatud juustu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus