Põltsamaa ettevõtjad taotlevad reklaamimaksu kaotamist

 

Põltsamaa linnavolikogu esimehe poole pöördus kümme ettevõtjat ettepanekuga kaotada omavalitsuses reklaamimaks. Linnavolikogul on tarvis otsustada, kas see maks alles jätta või kaotada.

Põltsamaa linnavolikogu esimehele Andres Väänile edastati kümne ettevõtja pöördumine, millega tehti ettepanek kaotada viis aastat tagasi kehtestatud reklaamimaks. Pöördumisel on firmade Avovil, Otsus Elekter, Privacom, Rabelio Invest, Rail Auto Santarosa, Tamme Service, Taumar Puit ja Toidukuningad esindajate allkirjad.

“Põltsamaal tuleb tasuda ühe ruutmeetri suuruse reklaamipinna eest 3,20 eurot kuus. Summa pole iseenesest suur, kuid ettevõtjad arvavad, et maksu arveldamine põhjustab neile  märkimisväärset ajakulu. Samas võib reklaamimaks saada koormavaks alustavatele ettevõtetele, kellel erilne vajadus oma tooteid ja teenuseid tutvustada, kliente ja koostööpartnereid leida,” on rõhutatud pöördumises. Põltsamaa linna 2015. aasta eelarve projektis planeeritakse reklaamimaksu laekumist 1400 euro ulatuses,” märkis Vään.

“Teema pole uus. Aeg-ajalt on sellega minu poole pöördunud Põltsamaa Ettevõtjate Liidu liikmed. Reklaamimaksu laekumist reguleerivad reklaamiseadus ja Põltsamaa linna välireklaami paigaldamise eeskiri ja reklaamimaks. Nüüd on aeg need üle vaadata ja viia parandusettepanekud volikogule hääletamiseks. 2015. aasta eelarvesse on reklaamimaksu tulu planeeritud 1400 euro ulatuses ja seda näeb ette ka kehtiv eelarvestrateegia, nii et seda on võimalik muuta alates 2016. aastast. Põltsamaa ettevõtjad on kindlasti seda väärt, et nende ettepanek jõuaks volikogu lauale ja volikogu liikmed saaksid näidata, kas nende suhtumine oma linna ettevõtlusse on aastatega muutunud. Mina Põltsamaa Ettevõtjate Liidu tegevjuhina kindlasti toetan ettevõtjate pöördumist,” lisas Andres Vään.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus