Põltsamaa esindus sõidab Skrundasse

Juba mitmel  aastal on toimunud tihe ja tegus koostöö Põltsamaa ja naaberriigi Läti Skrunda linna vahel. Sellel nädalal, täpsemalt 7.-9. maini viibib umbes 40-liikmeline Põltsamaa linna esindus Skrundas sealsetel linnapäevadel.

Põltsamaa linna delegatsiooni juhtiva linnapea Jaan Aiaotsa sõnul viibisid skrundalased Põltsamaal viimati  meie vabariigi aastapäeval. Põltsamaa linnajuhi sõnul on Lätti sõitev delegatsioon koostatud põhimõttek, et sinna kuuluksid peamiselt need, kes pole seni veel Skrundas käinud. Seekordsesse Põltsamaa linna esinduse koosseisu kuuluvad lisaks linnapeale ja linna heakorraspetsialistile Külliki Mattisenile Põltsamaa linna lasteaedade Tõruke ja Mari kasvatajad, linna memmede tantsurühm Senta Bergmanni juhendamisel, Põltsamaa Tervis SA juhatuse esimees Merle Mölder, Põltsamaa spordijuht Villu Ojassalu, kohalik politseijuht Üllar Sõmera.

Skrunda linna päevade raames on Põltsamaa lasteaednikel kavas külastada sealseid kolleege, samuti korraldatakse väljasõit Saldusesse, kus asetatakse eesti sõjameeste mälestuseks lilled Teises maailmasõjas langenud sõjameeste memoriaalile. Paadirallist Venta jõel on lubanud osa võtta ka Põltsamaa linna esindus.

Skrundalased on Põltsamaale taas oodatud siinsete linnapäevade ajal.

Kahe linna juhtide vahel on plaanis ka töisemad mõttevahetused.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus