Põltsamaa  bussijaamas jälle peatusi vähem

Pooleteise nädala jooksul ei ole käigus enam kahte seni Põltsamaad läbinud bussiliini. Veel kümmekond päeva tagasi oli sealse Selveri juures asuvast bussijaamast võimalus sõita Tallinnasse kahel korral päevas. Lisaks hommikusele kell 6.30 väljuvale bussile sai Tallinnasse sõita ka kell 15.10 Põltsamaa bussijaamast väljunud bussiga. Nüüd seda päevasel ajal väljunud bussi enam käigus ei ole.


Teine seni käigus olnud buss väljus Põltsamaalt Tartu suunas enne kella üheksat õhtul. Selle bussiga sai Põltsamaalt sõita nii Tartusse kui Võrru, aga nüüd enam mitte. Kahjuks puudus Põltsamaal ka info nende liinide sulgemise kohta.

MTÜ Kagu Ühistranspordikeskuse juhatuse liikme Sander Saare sõnul teenindas neid kahte liini Traveling OÜ. Saare sõnul tunnistas Maanteeamet selle ettevõtte liiniload kehtetuks alates 6. juunist seoses sellega, et ettevõttel on pankrotioht. Busse enam liinide teenindamiseks ei olnud, sest need võeti ettevõttelt ära.

MTÜ Kagu Ühistranspordikeskus juhatuse liikme sõnul on kommertsliinide näol tegemist eraettevõtlusega, kuhu riik otseselt sekkuda ei saa. Kui mingi liin toimib riigi poolse doteeringuga, siis on tegemist avaliku liiniga ja eraettevõtlust riigi eelarvest ka osaliselt toetada ei ole võimalik.

Sander Saar pakub, et võib-olla saaks kohalik maakondlik ühistranspordikeskus korraldada ettevedu suurematesse kommertsliinide peatumise paikadesse. Tema arvates võiks niisugust teenust vajavate inimeste puhul kaaluda taksoteenuse rakendamist.

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus