Põltsamaa Ametikoolis räägiti eurost

 

Kolmapäeval viisid Europe Direct Jõgeva töötajad Vahur Kukk ja Astrid Paulus Põltsamaa Ametikoolis läbi Euroopa Liidu teemalise ühiskonnaõpetuse tunni, milles kõnelesid euro kasutusele võtmisest Eestis.

Nimetatud teemal arenes ühiskonnaõpetuse tunnis pikem  mõttevahetus. Müügikorralduse eriala õpilased Riina Izjumova ja Maris Sirp avaldasid lootust, et euro loob senisest paremad tingimused müügikorraldusega tegelemiseks nii Eestis kui ka välisriikides. Mitmed autotehnika eriala õppivad noormehed leidsid, et euro aitaks neil tulevikus mitmetest  maadest paremini kliente leida.

Juttu tuli ka  Euroopa Liidu abist koolide kaasajastamisel. „Põltsamaa Ametikoolile on sellest organisatsioonist mitmesugusteks renoveerimistöödeks ja täiskasvanute täiendõppe edendamiseks eraldatud 179 miljonit krooni,” teatas Vahur Kukk.

Kukk ja Paulus korraldasid ka Euroopa Liidu teemalise mälumängu, milles tulevased müügikorraldajad  väikese punktivahega autotehnikuid võitsid. Elevust tekitas küsimus, mitu kilomeetrit on Põltsamaalt Brüsselisse ja kui kaua tuleb autoga seda maad sõita. Vastus on 2173 kilomeetrit, milleks kulub ümmarguselt 27 tundi. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus