Põltsamaa ametikooli tulevasele praktikakorpusele pannakse nurgakivi

 

Täna peetaval pidulikul tseremoonial paigaldatakse nurgakivi Põltsamaa ametikooli praktikakorpuse uuele hoonele, mis peab valmima käesoleva aasta 20. detsembriks.

Põltsamaa ametikooli juhtkonna ja nõukogu, haridus- ja teadusministeeriumi, hoonet ehitava aktsiaseltsi Rand ja Tuulberg ning kohalike omavalitsuste esindajad paigaldavad nurgakivisilindrisse kutseõppeasutust tutvustava trükise, ajalehe Vooremaa tänase numbri ning Eesti Vabariigi sümboolikaga euromünte.

“Praeguseks on valminud praktikakorpuse karp, tehakse katuse montaažitöid ja peagi algab põrandate valamine,” ütles Põltsamaa ametikooli direktor Andrus Kompus. Tema sõnul hakkavad uues praktikakorpuses paiknema autoremondi, ehituse ja põllumajanduse eriala praktiliste oskuste omandamiseks mõeldud ruumid, lukksepa- ja keevitustööde laborid ning kutseõpetajate ametiruumid.

“Praktikakorpuse maksumus on 2,5 miljonit eurot, mis on eraldatud Euroopa Regionaalarengu struktuurfondist. Peagi selgub parima pakkumise tegija 150 000 euro suuruses hankes, mis kuulutati välja hoonesse õppetööks vajalike seadmete ja masinate muretsemiseks,” lisas koolijuht.

Andrus Kompuse kinnitusel võimaldab valmiva praktikakorpuse ruumilahendus hoida kokku ka küttekulusid.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus