Põltsamaa ametikooli õunamoos sai toidumessil kolmanda koha

Põltsamaa ametikooli õunamoos pääses Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli hoidistemessil magusate hoidiste kategoorias  žürii antud hinnete alusel kolme parema hulka. Selle moosi keetsid kodumajanduse kolmanda kursuse ehk kodumajandus 3 rühma õpilased ja nende õpetajad.

Tänavusel messil oli hoidistevalmistajaid varasemast rohkem  ning ka messi külastajaid oli arvukalt. Põltsamaa ametikooli kokatöö ja toitlustuse eriala õpetaja Marika Kasvandi sõnul esindas Olustveres toimunud messil Põltsamaa ametikooli kaks õpilast, kuid messiks valmistumine oli siiski meeskonnatöö.

Hoidised valmivad ühistööna

Tänavu tegelevad Põltsamaa ametikoolis hoidiste valmistamisega kodumajandus 2 ja kodumajandus 3 rühmad.

Enne messi toimus koolis konserveerimispraktika ning kõigist selle käigus valminud hoidistest võeti üks messile kaasa. Hoidiseid hinnati kahes rühmas – soolased ja magusad. Marika Kasvandi sõnul valmivadi hoidiste ideed ja retseptid õpetajate ja õpilaste ühiste arupidamiste ning katsetamiste tulemusena. Kõiki messil välja pandud hoidiseid said maitsta ka külastajad, kellelt samuti hinnangut oodati.

Tuleval aastal  jälle

Kasvand kinnitas, et aasta pärast ollakse taas valmis hoidistemessil osalema. Et seal edukas olla, peavad kodumajanduse eriala õppureil olema juba kooliaasta alguses hoidisteideed valmis.

Sügis on saagikoristuse ja saakide hoiustamise aeg. Seetõttu korraldatakse Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis juba mitmel sügisel hoidistemessi. Tänavune, kümnes mess sai Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis teoks laupäeval, 27. septembril.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus