Põltsamaa ametikooli direktori kohustusi täidab Rein Oselin

Alates 5. märtsist täidab Põltsamaa ametikooli direktori kohustusi Järvamaa kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin.

Ta kinnitas, et temalt küsiti enne ametissemääramist ka  nõusolekut, kuid teisalt on loogiline, et uut ühendkooli asub juhtima praegune Järvamaa kustehariduskeskuse direktor.

Oselini sõnul on ta jõudnud ennast Põltsamaa ametikooli tegemistega mingil määral kurssi viia. Ta on kohtunud mõnede  Põltsamaa ametikooli töötajatega ja on põgusalt koolis ringi vaadanud. Seda, millisena ta selle kooli tulevikku näeb, on temalt aga veel vara küsida.

Oselin möönis, et sellel teemal võiks pikemalt rääkida maikuus, kui ta Põltsamaa ametikoolist põhjalikuma ülevaate on saanud ja sealsete inimestega rohkem tutvuda jõudnud.

Rein Oselin lausus, et Põltsamaa ametikooli õpetajate osas ei muutu esialgu midagi rohkem, kui et neil tuleb anda allkiri muudetud töölepingule, kus on uus tööandja nimi.

 Pikemas perspektiivis vastne koolijuht personali osas praegu midagi täpsemalt öelda ei saa, aga tema sõnul tuleb kindlasti ka struktuurimuudatusi. Kõige rohkem oleneb õpetajate töökoormus sellest, milline on edaspidi Põltsamaa ametikooli õppurite arv. Uuel algaval õppeaastal võetakse õpilasi Põltsamaa ametikooli vastu kõigile seal seni õpetatavatele erialadele ning kõigil nendel õpilastel on võimalik kool ka  Põltsamaal lõpetada, ehkki haridusasutuse nimi muutub.  Kolme aasta jooksul toimub õppetöö Põltsamaal kindlasti edasi.

Alates 2016. õppeaastast  ei võeta enam tõenäoliselt uusi õpilasi vastu kõigile praegu Põltsamaa ametikoolis õpetatavatele erialadele.

Seni oli Järvamaa kutsehariduskeskusel kaks õppekohta – Paides ja Säreveres, uuest õppeaastast lisandub  seega veel kolmas, Põltsamaal. Rein Oselin lausus, et on teinud haridus- ja teadusministeeriumile ettepaneku nimetada ühendkool edaspidi Kesk-Eesti Kutseõppekeskuseks. Kas uus kool sellist nime kandma hakkab, see oleneb ministeeriumi otsusest. Rein Oselin on direktorina valmis kolmes õppekohas asuvat ühendkooli juhtima.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus