Põltsamaa Ametikooli autotehnikud jõudsid esikolmikusse

Möödunud nädala neljapäeval ja reedel said Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis teoks VI vabariiklikud kutsevõistlused esimeste kursuste autotehnikutele. Põltsamaa Ametikoolist osalesid nendel kutsevõistlustel Marko Guske, Khen King ja Kardo Seemann. Võistkond naasis koju kolmanda kohaga.

Võistelda tuli teooriatesti sooritamises, tehnilises mõõtmises, elektrimõõtmises, autokere osandamises ja koostamises, autorehvi rõhu mõõtmises, generaatori detailide tehnilises mõõtmises, kindla külmumistemperatuuriga jahutusvedeliku valmistamises, HELLA autosõidus ja vigursõidus. Lisaks pidid võistlejad koostama reklaamklipi etteantud teemal ja panema oma teadmised proovile viktoriinis.

Põltsamaa Ametikooli noormeestega käis kutsevõistlusel kutseõpetaja Gunnar Krause. Noormeestel tuli valmistada kolme erineva külmumistemperatuuriga jahutusvedelikku,  mõõta voolupinget erinevatel vooluallikatel. Hästi läks ühel Põltsamaa kooli võistkonna liikmel HELLA autosõidus. Tegemist on arvutimänguga, kus noormees kogus 17 000 punkti. Vigursõidus tuldi teisele kohale. Kõige raskemaks ülesandeks oli mootori osandamine ja koostamine.

Kokku osales Vana-Vigalas toimunud autotehnikute kutsevõistlustel 12 võistkonda.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus