Põltsamaa Ametikool koolitab ka erivajadustega õpilasi

Viive Kibena esines nõupidamisel põhiettekandega, kus märkis, et selles ametikoolis saavad erivajadustega koolide õpilased lihtsustatud õppekava raames õppida põllumajandust ja kodumajandust, mille raames omandatakse nii kokanduse kui ka aianduse alaseid oskusi. “Alates sügisest plaanitseme neile ka ehitust õpetada,” lausus Kibena, kes tutvustas mõttevahetusel osalejatele koolimaja, klassiruume, õppelaboreid ning vaba aja veetmise võimalusi.

Kiigemetsa Kooli õppealajuhataja Tuijo Küüts märkis: “Meie koolil on Põltsamaa Ametikooliga juba koostöösuhted kujunenud. Pikendatud õppekava alusel õppijad käisid selles koolis praktikal ja praegu omandab neli õpilast siin kodumajanduse eriala. “

“Töö ja tehnoloogia õppetundides oleme õppetöö korraldamisel püüdnud õpilasi ette valmistada ametikoolides õppimiseks. Mitmed meie õpilased omandavadki elukutset Põltsamaa Ametikoolis,” ütles Järvamaal asuva Päinurme Internaatkooli direktor Kulno Klein.

“Põltsamaa Ametikool püüab teha kõik selleks, et ka erivajadustega õpilased suudaksid mitmesugused tööoskused omanda ja endaga tulevases elus toime tulla,” kinnitas Viive Kibena.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus