Põllumeeste organisatsioonide ühinemine võib veelgi jätkuda

Jõgevamaa Põllumeeste Liidu eestvedaja Raul Soodla sõnul tugevdab Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ühinemine Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaks põllumajandustootjate vahelist koostööd ja võimaldab jõudsamalt oma huvisid kaitsta. Pajusi valla põllumajandusettevõtja, aasta põllumees 2016, Lembit Paal märkis, et vastloodud ühendusega võiks ühineda ka Eesti Talupidajate Keskliit.

Raul Soodla sõnul võidvad Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ühinemisest kõik põllumehed. “Suuremas organisatsioonis ollakse tugevamad ja suudetakse paremini oma huvisid kaitsta. Oluline on seegi, et riigikogu, valitsus ja teised organisatsioonid saavad nüüd põllumajandusalast infot ühest allikast,” ütles Jõgevamaa Põllumeeste Liidu eestvedaja.

“On vaid ajaküsimus, mil Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga ühineb ka Eesti Talupidajate Keskliit. Põllumehed vajavad tugevat katusorganisatsiooni. Kui kõik meie ühendused on ühes katusorganisatsioonis, kostub meie sõna ühiskonnas ikka jõudsamalt. Pealegi on erineva tootmismahuga põllumeeste vahel rohkem ühist kui erinevat. Vastandamine jääb juba minevikku. Ettevõtted arenevad. Mitmed väikefirmad on oma tootmist märkimisväärselt laiendanud. Primaarsed pole enam suurus ja omandivorm. Eesmärgiks tuleb seada põllumajanduse üldine edukaks käekäik,” lausus Pajusi valla ettevõtja Lembit Paal.

Ta esineb ettekandega ka 16. juunil Viljandis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja põllumeeste suurkogul.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus