Põllumajandusminister hindas Leaderi tegevuse positiivseks

 

Eile kohtus põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder Põltsamaa vallas Kamari seltsimajas Leader-tegevusrühmade esindajatega. Kohtumise teemaks olid nii kehtiva kui ka aastail  2014-2020 kehtima hakkava uue programmiperioodiga seotud küsimused.

Põllumajandusminister Helir Valdor Seeder märkis Vooremaale antud lühiusutluses, et kuulis koosolijatelt asjalikke ettepanekuid. Neid tegid Leader-tegevusrühmadega seotud praktikud, kes tegutsevad kohapeal. Mõnedki nende mõtted saab teostada juba käimasoleval Euroopa Liidu rahastamisperioodil, laiaulatuslikumad ideed jäävad aga järgmisse ajavahemikku. Seederi sõnul on praeguse Leader-perioodi enamuse projektide elluviimine väga hästi õnnestunud. Leader-tegevus on end igati õigustanud ja saavutanud elujõu.

“Siiski on esinenud ka üksikuid möödalaskmisi, mis on saanud laialdasemalt tuntuks ka ajakirjanduses võimendamise läbi.  Seaduserikkumisi on olnud üksikuid. Pigem otsitakse juriidiliselt korrektseid lahendusi isiklikel huvidel põhinevate projektide rahastamiseks. Järgmisel rahastamisperioodil peame tähelepanu pöörama taoliste olukordade vältimisele,” lausus minister.

Helir-Valdor Seeder ütles, et tegelikud lahendused  sõltuvad paljuski sellest, millal Euroopa Komisjonis lepitakse kokku uue ajavahemiku rahastamise põhimõtted. Loodame väga, et selle tööga saadakse valmis enne 2013. aasta suve,” lisas ta. 

“Põllumajandusministril on õigus, et läheneval programmiperioodil siseneme Leader-temaatikaga kolmandasse faasi, kus vajavad põhjalikku läbiarutamist mitmed probleemid. Heameelt teeb ministri positiivne meelestatus Leaderi tuleviku suhtes. Lääne-Virumaal soovime Leader-programmis laekuvaid rahasid suuresti kulutada mikroettevõtluse ja ettevõtlusvõrgustiku arendamiseks. Peame oluliseks ka  toodete tarneahela lühendamist ja ettevõtete vahelist koostööd,” ütles Väike-Maarja, Tamsalu, Laekvere ja Rakke valda hõlmava tegevusgrupi MTÜ PAIK juhataja Aivar Niinemägi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus