Põllumajandus ja Tartu eeslinn

Palamuse vallavanem Urmas Astel on seisukohal, et põllumajandus peaks rahva ära toitma ja toitu peaks jätkuma ka väljaviimiseks. Põllumajandusettevõtted on praegu madalate kokkuostuhindade tõttu raskes seisus, kuid seni on vastu peetud. Loodetavasti kerkivad peatselt ka  kokkuostuhinnad.

Palamuse vallas võiks vallavanema hinnangul ettevõtlusega tegelejaid tunduvalt rohkem olla. “Ettevõtlikke inimesi ei jätku ja küllap napib rahagi,” tõdes vallavanem, kelle  sõnul käib neilt palju rahvast ka kaugemale tööle, samuti on loodud mujale firmasid.

 Palamuse vallas napib just naistele mõeldud töökohti. Suur osa valla territooriumist on maastikukaitseala, kus pole suurtootmine mõeldavgi. “Kui Painküla on mõeldud arendada tööstuspargiks, siis sobib see ka meile, sest Palamuselt sinna tööle käia pole kuigi pikk maa,” lisas vallavanem.

“Masu pole meie vallas veel ohvreid nõudnud, ükski tõsisem tööandja pole pankrotti läinud ega tootmist lõpetanud. E-Treiler lõpetas küll tegevuse, kuid seal oli põhjuseks omaniku surm,” tõdes Astel.

Tabivere vallavanem Aare Aunap ütles, et paljud valla elanikud käivad tööle Tartusse. Suure linna lähedus tähendab, et kes soovib, leiab endale kindlasti meelepärase rakenduse. Vallavanem jääb kohalike ettevõtjate aktiivsusega igati rahule. “Kõik saavad kenasti hakkama, keegi ei kuluta valla uksi, et  hädaldamas käia,” kinnitas ta.

Aunapi hinnangul on ettevõtjatest vallale palju tuge, sest alati pannakse vajadusel õlg alla kultuuriüritustele ja tullakse ka muul moel appi.

“Võime alati ettevõtjate poole pöörduda, kui on vaja  lauajuppi või metallitükki,” ütles ta ja tõi näiteks, et kui mänguväljakule on vaja kaldteed, siis see saab ka tehtud. Aunapi sõnul teevad oma valla ettevõtjad ära palju valla tellitud töid, tänu sellele pole töötegijaid vaja kaugemalt  otsida.

Kahjuks pole Tabivere alevikus toitlustuskohta ega bensiinijaama ning poed on väikesed. Lahendus on siin Tartu lähedus.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus