Politseikroonika

Vargused

4. detsembril varastati Jõgeval Vainu tänaval asuva elamu magamistoast mobiiltelefon Siemens C55. Kahju on tekitatud 1560 krooni.

Ajavahemikul 6.-10. detsembrini on Tabivere vallas Lilu külas kuuri katuselt varastatud umbes 25 m2 alumiiniumplekki. Kahju on tekitatud kokku 7000 krooni.

11. detsembril ajavahemikul kella 17.20-21.30 on Jõgeval raudteejaamas seisnud neljalt puidukoormaga vagunilt varastatud kokku üheksa koormakinnitusrihma. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Ööl vastu 11. detsembrit on Põltsamaa vallas Esku külas sisse murtud autobussi Scania ning varastatud raadiomakk, võimendi, kaks esmaabipakki ja taskuarvuti. Täpne tekitatud kahju on selgitamisel.

Tabati pisivaras

9. detsembril kell 10.10 tabati Mustvees Tartu maanteel asuvas kaupluses Liivi (1937), kes oli taskusse pannud kaks kohukest ning püüdis poest väljuda nende eest tasumata.

Liiklusõnnetused

12. detsembril kella 00.10 ajal juhtus liiklusõnnetus Palamuse vallas Tartu-Jõgeva-Aravete tee 31. kilomeetril, kus helkurita ja alkoholijoobes Evald (1954) sai löögi sõiduautolt BMW 520, mida juhtis Anu (1972). Jalakäija toimetati ravile TÜ Kliinikumi Maarjamõisa haiglasse.

12. detsembril kella 17.40 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva-Mustvee tee 6. kilomeetril, kus sõiduauto BMW 325i, mida juhtis Heiki (1979), sõitis teelt välja ja rullus katusele. Sõiduki juht ja kaasreisija Anneli (1985) toimetati vigastustega Jõgeva haiglasse.

12. detsembril kella 19 ajal juhtus liiklusõnnetus Torma vallas Jõgeva-Mustvee maantee 35. kilomeetril, kus sõiduauto Opel Vectra juht ei valinud teeoludele vastavat sõidukiirust. Auto kaotas juhitavuse ja paiskus teelt välja. Inimesed liiklusõnnetuses vigastada ei saanud, tehnilisi vigastusi sai sõiduauto.

Muud juhtumid

8. detsembril kell 00.10 ajal teatati Mustvee kiirabist politseile, et kiirabisse tulid ilmselt joobes noormehed, kes on tõenäoliselt avariisse sattunud. Politsei selgitas välja, et kolm venda sõitsid Ida-Virumaal Avinurmes sõiduautoga Audi 100 vastu puud. Noormehed jätsid auto maha ja keegi tõi nad Mustveesse. Noorim vendadest (1988) toimetati Tartusse haiglaravile, teised avariis viga ei saanud. Autot juhtinud Vladislav (1980) oli joobes. Kolmas vend (1987) oli samuti joobes, lisaks tuvastati tal narkootilise aine tarvitamise tunnused. Autojuhti ootab nüüd ees karistus joobes sõidukijuhtimise, avarii põhjustamise ja sündmuskohalt lahkumise eest, teisele vennale koostati protokoll narkootiliste ainete tarvitamise eest.

08.12.2004 kella 18-20 vahel kontrollisid liikluspolitseinikud Põltsamaal, Jõgeval ja Mustvees jalakäijaid. Valgustamata kohtades märkasid politseinikud nelja helkurita jalakäijat, kellele tehti hoiatus. Samuti on viimasel ajal politseinikud kinni pidanud mitmeid valgustamata jalgrattureid. Jõgeva liiklusjärelevalve grupi juhtivkonstaabel Ivo Ploom tuletab meelde, et liikluseeskirja kohaselt peab ka jalgrattal pimeda ajal või halva nähtavuse korral sõites ees olema valge ja taga punane tuli või viimast asendav punane helkur.

KRISTI KUUSIK, KADRI PALTA,
Lõuna PP avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus