Politseikroonika

Vargused

24. novembril ajavahemikul kella 16.15-17.30 on Puurmani alevikus Ülejõe tänaval asuvast korterist varastatud 2500 krooni sularaha ning mobiiltelefon Nokia 3310. Vargusega on tekitatud kahju kokku 3250 krooni.

Ajavahemikul 24.-25. novembrini on Pajusi vallas Sopimetsa külas tallu sisse murtud ning varastatud keevitusaparaat, elektrikaablit, 81 kg mett ja värvilist metalli. Täpne tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

27. novembril teatati, et Kurista külas on lõhutud veoauto ZIL ukseklaas ja kütusepaagi kork ning varastatud padrunvõtmete komplekt ja paagist umbes 30 liitrit bensiini. Täpne kahju suurus on selgitamisel.

Ööl vastu 27. novembrit on Jõgeva vallas Kaera külas sisse murtud sõiduautosse Fiat Uno ning varastatud CD-mängijaga autoraadio, kaks kõlarit ja CD-plaate. Sõiduki uksed olid lukustamata. Kahju on omaniku sõnul tekitatud kokku 5000 krooni.

Ajavahemikul 27. novembrist kella 15st kuni 28. novembri kella 7.30ni on sisse murtud Kasepää vallas Raja külas Kalda tänaval asuvasse garaa?i ning varastatud paadimootor Honda maksumusega 85 000 krooni.

Ajavahemikul 26.-27. novembrini on Laiuse alevikus sisse murtud maja ette pargitud sõiduautosse Fiat ning autoga mõned meetrid sõidetud. Lisaks sellele on sõidukist üritatud varastada bensiini ning autosalongist autoraadiot. Sõiduki lõhkumisega on omaniku sõnul tekitatud kahju umbes 500 krooni.

Liiklusõnnetused

24. novembril kella 13.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Tallinn-Tartu maantee 143. kilomeetril, kus sõiduautole Audi A4 sõitis peateele ette veoauto UAZ. Inimesed liiklusõnnetuses vigastada ei saanud. Juhid said omavahel kokkuleppele ning pöörduvad edasi kindlustusse.

25. novembril kella 11.40 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeval Suurel tänaval, kus sõiduauto VAZ 21063 tagurdas ette sõiduautole BMW 325. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud, tehnilisi vigastusi said autod.

25. novembril kella 7.40 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeval Suure tänava ja Tallinna maantee ristmikul, kus jalgrattur Edgar (1983) sõitis ette peateel liikunud sõiduautole Chrysler. Jalgrattur toimetati kehavigastustega Jõgeva haiglasse.

27. novembril kell 12.45 juhtus liiklusõnnetus Luuka külas Luua-Nava teel, kus sõiduauto Toyota Camry sõitis kurvis teelt välja. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

29. novembril kella 8 ajal juhtus liiklusõnnetus Adavere alevikus Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel, kus sõiduautole Kia Pregio, mis peatus ülekäiguraja ees, sõitis tagant otsa sõiduauto Honda Civic. Inimesed liiklusõnnetuses vigastada ei saanud.

25. novembril kell 19.15 teatati, et Pala vallas sõidab ringi BMW, mille juht on arvatavasti purjus. Patrull pidas sõiduki kinni Aovere-Kallaste-Omedu tee 45. kilomeetril ning autot juhtinud lubadeta mehel (1968) tuvastatigi alkoholijoove.

28. novembril kell 8.25 teatati politseile, et Painkülas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 42. kilomeetril on kraavi sõitnud sõiduauto VAZ. Sündmuskohale saabunud politsei tuvastas sõidukijuhil Üllaril (1971) alkoholijoobe.

Politsei kutsub loovutama ebaseaduslikke relvi

Et jõulud ja aastavahetus saabuksid rahulikult ja ohutult, korraldab Lõuna Politseiprefektuur kampaania, mille käigus politseisse toimetatud ebaseaduslike relvade ja uuendamata relvalubade eest ei karistata.

Lõuna Politseiprefektuur kutsub 28. novembrist 23. detsembrini politseisse pöörduma kõiki inimesi, kelle valduses on mingil põhjusel seni registreerimata tulirelv. Kampaania jooksul ebaseadusliku tulirelvaga politseisse tulnud isikuid ei karistata, küll aga tehakse seda pärast kampaania lõppu. Politsei kontrollib relvade tehnilist seisukorda ja aitab tulirelva seaduslikult registreerida või korraldada selle müügi. Samuti on oodatud tulirelva omanikud, kelle relvaluba on kaotanud kehtivuse, kuid kes pole seda uuendanud. Sellised tulirelva omanikud on enamikus politseile teada ja alates 2005. aastast enam n-ö hinnaalandust ei tehta. Seadused näevad olenevalt rikkumisest ette karistuse väärteo- või kriminaalkorras.

Tulirelva ja kehtetu relvaloaga pöörduge Pargi 1 asuvasse politseijaoskonda või helistage telefonil 776 8437.

Kristi Kuusik,
Lõuna PP avalike suhete büroo Pressiesindaja

blog comments powered by Disqus