Politseikroonika

Ajavahemikul 16.-19. mai on Tabivere vallas Voldi külas asuvatest põllumajandushoonetest varastatud 11 elektrimootorit kokku väärtusega 60 000 krooni.

Ajavahemikus 16.-19. mai on Põltsamaa vallas Lustivere külas seisnud metsaveoauto FH 16 paagist varastatud diislikütust. Varastatud kütuse kogus on selgitamisel. 

Laps langes kelmuse ohvriks

20. mail teatas Jõgeva politseile üks lapsevanem, et tema laps on MSN-is suheldes langenud kelmuse ohvriks. Üks MSN-i tuttav palus lapsel helistada Rate.ee tasulisele numbrile, lubades, et seejärel saab ta Rate.ee moderaatoriks. Üks kõne maksis 100 krooni ning selle summa laadis kelm enda Rate-kontole. Lapsevanemale tekitati kelmusega kahju 300 krooni.

Politsei soovitab lapsevanematel oma lastele selgitada, et nad internetis suheldes ei helistaks kellegi palvel võõrastele numbritele, sest kasusaajaks ei ole sellisel juhul mitte helistaja, vaid hoopis palve esitajast kelm. Samuti ei tohiks laenata oma telefoni kellelegi helistamiseks, sest teise petuskeemi kohaselt palub kelm oma koolikaaslaselt või lihtsalt tuttavalt erinevatel põhjustel telefoni, teeb aga sellelt kõne hoopis Rate.ee tasulisele kontole. Nõnda tegutsedes on kelmid tekitanud oma ohvritele mitmete tuhandete suuruseid kahjusid. 

Varastati mobiiltelefon, lauad ja küttepuud

18. mail kella 18.00-19.00 vahel varastati Jõgeva vallas Jõgeva alevikus poe juures seisnud autost mobiiltelefon Nokia 5310.

Ajavahemikul 17.- 18. mai on Puurmani vallas Jõune külas asuva talu kuurist ja lakast varastatud viis rummi küttepuid, 70 voodrilauda ja 20 põrandalauda. Vargusega tekitati kokku üle 10 000 krooni kahju.

25. mail kella 2.15 paiku ligines Jõgeval Rohu tänaval asuva maja trepikojas 63-aastasele naisele selja tagant seni tuvastamata noormees ja võttis temalt ära käekoti, milles olid erinevad dokumendid, sularaha ja teatripiletid.

Ööl vastu 25. maid on sisse murtud Pajusi vallas Mõisa külas asuvasse kuuri, kust on varastatud kaks autoradiaatorit.

Ajavahemikul 23.- 24. mai on Jõgeva linnas Tallinna maanteel asuvalt avatud territooriumilt varastatud kaks terastünni.

21. mail on sisse murtud Pajusi vallas Pajusi külas asuvasse lattu, kus on laiali lammutatud kolm elektrimootorit ja minema viidud mootorite mähised. Vargusega tekitati 30 000 krooni suurune varaline kahju. 

Joobes juht tegi avarii

24. mail kella 5.50 ajal teatas kodanik, et Põltsamaa vallas Kuningamäe külas suurfarmi juures rallivad kaks sõidukit, neist üks tegi avarii. Mõlema sõiduki juhid võivad olla joobes. Kohapeal selgus, et sõiduauto Ford, mida juhtis alkoholijoobes ja juhilubadeta 19aastane noormees, sõitis teelt välja kraavi. Noormees kõrvaldati juhtimiselt ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

21. mail kella 21.20 ajal märkas Jõgeva kriminaalpolitseinik Torma vallas Oti külas, et talle sõidab vastu sõiduauto Daewoo, mille sõidustiil on kahtlane. Enne politseiniku autoni jõudmist Daewoo peatus. Politseinik läks peatunud auto juurde ja palus autojuhil talle dokumendid esitada. Kuna auto juht oli ilmselgelt joobes, palus politseinik tal auto seisma panna ja selle võtmed talle üle anda. Auto juht tõmbas seepeale ukse kinni ja sõitis minema. Kriminaalpolitseinik asus autot jälitama. Umbes kolme kilomeetri pärast sõitis Daewoo Lilastvere-Oti teel kraavi. Autot juhtinud 1951. aastal sündinud Erkil  tuvastati keskmine alkoholijoove.

Autos kaassõitjana viibinud 49-aastasel naisterahval tuvastati raske alkoholijoove. Mõlemad autos viibinud isikud toimetati kainenema. Auto juhi suhtes alustati väärteomenetlust. 

Sõitis teelt välja

22. mail kella 14.40 ajal juhtus liiklusõnnetus Saarde vallas Jõhvi- Tartu- Valga maantee 84. kilomeetril, kus sõiduauto Nissan Primera, mida juhtis 67-aastane Valeri, sõitis teelt välja vastu puud. Juht lubati peale esmaabi kodusele ravile. Liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel. 

Ave Lillemäe,

Lõuna Politseiprefektuuri aAvalike suhete büroo juhtivspetsialist

 

blog comments powered by Disqus