Politseikroonika

Liiklusõnnetus
11. oktoobril kella 19.20 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgevamaal Saare vallas Jõhvi-Tartu maantee 86. kilomeetril, kus maasturile Jeep Cherokee hüppas ootamatult teele ette metskits. Pärast avariid jooksis loom metsa, inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Muud juhtumid
12. oktoobril kella 13 paiku teatati, et Tallinna-Tartu maanteel sõidab Põltsamaa suunas suure kiirusega veoauto Scania. Patrull pidas lubatud sõidukiiruse ületamise eest sõiduki kinni Adavere alevikus Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu maantee 120. kilomeetril. Veokijuhi Heino (1968) suhtes alustati väärteomenetlust. Politsei tänab tähelepanelikku kodanikku.

12. oktoobril kell 17.45 teatati Mustvees asuvast tanklast, et sõiduauto VW Passat lahkus pärast tankimist bensiini eest maksmata. Kuna sõiduk suundus Ida-Viru maakonda, siis peatas VW Ida politseiprefektuuri patrull Iisaku lähedal. Tabamisel väitis sõidukijuht Ruslan ( 1978), et ei tea juhtunust midagi, kuid samas lisas, et tankimisega oli siiski olnud väike segadus. Kella 19 paiku jõudis mees tagasi tanklasse ning maksis tasumata jäänud 97 krooni ära.

Politseioperatsioonid
4. oktoobril viisid kaheksa politseiametnikku Jõgevamaal ja Tartus läbi politseioperatsiooni Alkokontroll, mille käigus kontrolliti kokku 225 sõidukijuhti. Operatsiooni tulemusena fikseeriti kolmel sõidukijuhil alkoholi tarvitamise tunnused ning tabati üks juht, kes ületas lubatud piirkiirust rohkem kui 20 km/h, ja juht, kes ületas lubatud piirkiirust rohkem kui 40 km/h.

7. oktoobril viidi Jõgeva- ja Tartumaal taas läbi politseioperatsioon Alkokontroll. Operatsiooni käigus kontrolliti 198 sõidukijuhti, kellest kolmel tuvastati alkoholijoove ning kahel alkoholi tarbimise jääknähud. Lisaks tabati kaheksa kiiruseületajat, üks juhiloata sõidukijuht ning raudtee ületamise reegleid rikkunud juht.

Tabati tagaotsitav
10. oktoobril kella 21.30 paiku märkas politseipatrull Põltsamaa vallas Kuningamäel asuvas tanklas sõiduautot Ford Escort, milles viibinud inimesed käisid tanklast alkoholi ostmas. Andmebaasidest tehtud pärinute järgi selgus, et tegemist on Raplast varastatud autoga. Autos viibinud isikute kontrollimisel selgus aga, et sõidukit juhtinud Aivar (1975) on Lääne politseiprefektuuri poolt tagaotsitavaks kuulutatud, mehel tuvastati ka alkoholijoove ning tal puudusid juhiload. Aivar peeti kinni ning toimetati prefektuuri.

Kristi Kuusik,
Lõuna PP avalike suhete büroo Pressiesindaja

blog comments powered by Disqus