Politseikroonika

Jõgeval tabati alkoholijoobes bussijuht

Jõgeva politsei tabas esmaspäeval politseioperatsiooni käigus joobes bussijuhi. Buss koos reisijatega oli teel Jõgevalt Tartusse.

Esmaspäeva hommikul kella 8 paiku mõõdeti Jõgeva linna ääres bussijuht Igori ( 1957) hingeõhu alkoholisisalduseks 0,58 mg/l. Igor nõustus alkomeetri näiduga ja tunnistas end süüdi. Oma sõnul oli ta joonud eelmisel õhtul 100 grammi viina ja veidi õlut.

«Bussijuht ei vastuta mitte ainult enda, vaid ka bussis sõitvate reisijate eest, seetõttu eeldaks neilt suuremat vastutustunnet. Sarnased juhtumid üle Eesti on märguandeks, et lisaks politseile peaksid bussijuhte kontrollima ka tööandjad,« ütles Jõgeva politsei patrullitalituse komissar Indrek Vikkat.

Bussis olnud inimesed toimetas edasi teine buss. Igori suhtes algatati väärteomenetlus ning teda ootab kuni 18 000 krooni suurune rahatrahv.

Esmaspäeva hommikul Jõgeva-Mustvee maanteel viadukti juures läbiviidud politseioperatsiooni käigus tabati peale joobes bussijuhi veel kolm joobes autojuhti.

Vargused

Ööl vastu 11. maid on Tabivere vallas Tabivere alevikus varastatud Tuuliku tänaval seisnud sõiduauto Opel Astra Caravan registreerimisnumbrid 729 ASZ. Kahju on kokku tekitatud 800 krooni.

Ööl vastu 11. maid on Jõgeva vallas Laiusevälja küla lossivaremetes, kus tehakse ehitustöid, varastatud metallist 2-meetrine redel. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel.

10. mail kell 10.44 üritas Erna ( 1922) Põltsamaal Lossi tänaval asuvas poes varastada lihapalle. Politsei alustas väärteomenetluse.

Kristi Kuusik, Liina Pissarev,
Lõuna PP Tartu Politseiosakonna avalike suhete büroo pressiesindajad

blog comments powered by Disqus