Politseikroonika

Vargus

Ajavahemikul 3.?4. oktoobrini varastati Kasepää vallas Tiheda külas Sõpruse tänaval asuvalt kinnistult raudteerelsid maksumusega 3075 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused</P>

13. oktoobril kella 00.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Jõgeva?Mustvee tee 12. kilomeetril, kus sõiduauto Ford Sierra, mida juhtis alkoholijoobes Ergo (s 1973), sõitis vasakule teelt välja ning paiskus üle katuse. Esialgu leiti sündmuskohalt vaid katusel seisev auto, kedagi auto juures ei olnud. Kella viie ajal tõi Ergo isa poja Jõgeva politseijaoskonda. Pärast esmaabi andmist Jõgeva haigla kiirabis lubati juht kodusele ravile.

14. oktoobril kella 18 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Otslava külas Ehavere-Otslava- Pataste tee 7. kilomeetril, kus sõiduauto Chrysler, mida juhtis alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta mees (s 1984), sõitis otsa 16-aastasele noormehele. Kannatanu toimetati raskete vigastustega TÜ Maarjamõisa haiglasse.

Valerahateade

2. oktoobril kella 13 paiku sisenes Puurmanis asuvasse kauplusesse mees, kes esitas ostu eest tasumiseks müüjale 25-kroonise valeraha. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

Peeti kinni joobes juhid

9. oktoobril kella 00.20 ajal sai politsei teate, et Palamuse vallas Kaarepere külas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 32. kilomeetril on kraavis sõiduauto ja juht istub autos. Auto Lada Samara roolis oli alkoholijoobes Kaupo-Martin (s 1968), kes ei tulnud sõiduki juhtimisega toime. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, kainenema toimetati kaasreisija Peedu (s 1974).

9. oktoobril kell 20.25 teatati politseile, et Torma vallas Sadala alevikus kihutab sõiduauto VAZ 2106, mille juht on joobes. Auto peeti kinni Jõgeva?Mustvee maantee 14. kilomeetril, selle roolis oli alkoholijoobes Arvet (s 1961).

10. oktoobril kella 17.35 ajal teatas valvas kodanik politseile, et Piibe maanteel sõidab kahtlase sõidustiiliga Ford Sierra. Politsei kõrvaldas juhtimiselt 18-aastase juhtimisõiguseta Gerti. Juhti on varem 16 korral juhtimiselt kõrvaldatud. Politsei alustas noormehe suhtes väärteomenetlust.

Kiiruse ületamine

4. oktoobril peeti Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu-Luhamaa 122. kilomeetril kinni sõiduauto Mitsubishi, mida juhtis Levo (s 1976). Auto sõidukiiruseks mõõdeti 176 km/h.

10. oktoobril kell 20.40 peeti Tabivere vallas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 104. kilomeetril kinni sõiduauto BMW, mille sõidukiiruseks mõõdeti 208 km/h. Lubatud kiirus oli sellel teelõigul 90 km/h. Auto roolis oli Risto (s 1986), kes teatas politseile, et kiirustab oma haige vanaema juurde.

Muu

8. oktoobril kell 12.50 sai politsei teate, et Tabivere vallas Saadjärves on puruks lõigatud mõrd. Kahju suurus on 3000 krooni.

9. oktoobril kell 19.45 ajal jooksid Põltsamaa vallas Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 128. kilomeetril liinibussi ette metskitsed. Bussis oli hetkel 15 reisijat, keegi viga ei saanud, üks kits hukkus.

10. oktoobril kell 2.55 visati Jõgeval Piiri tänava kauplusel katki ukseklaas.

11. oktoobril kell 17.30 sai politsei teate, et Väike-Maarjas tuli bussi mees, kes soovis sõita Vaimastverre. Bussis tarvitas ta alkoholi ja oli lõpuks nii joobnud, et ei suutnud õiges peatuses maha minna. Jõgeva bussipeatusesse sõitis kell 17.45 bussile vastu politseipatrull ja toimetas Mati (s 1946) jaoskonda kainenema.

12. oktoobril kella 23.30 ajal andis politseipatrull Pajusi vallas Adavere-Pajusi tee sillal sõiduautole Mercedes Benz märguande peatumiseks, kuid juht eiras seda ja sõitis põgenemise käigus Pajusis teelt välja vastu puud. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Auto roolis oli alkoholijoobes ja juhtimisõiguseta Kunnar (s 1984).

Nädal liikluses

Möödunud nädalal viis liikluspolitsei läbi politseioperatsioonid “Sebra” ja “Alkokontroll?, mille käigus kontrolliti 207 juhti ja avastati 37 rikkujat. Kokku registreeriti kolm liiklusõnnetust, milles sai vigastada üks inimene.

Liiklusrikkumisest teata Liiklusliini numbrile 14 900!

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva Politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus