Politseikroonika

Vargused

Ööl vastu 7. augusti on Jõgeva vallas Kassinurme külas asuvasse garaa?i sisse murtud. Varastatud on murutraktor Husqvarna LT 151. Vargusega tekitatud kahju suurus on 30 000 krooni.

9. augustil kell 14.20 peeti Jõgeva linnas Aia tänava Konsumis kinni pisivaras. Gunnar (1962) varastas kaks pudelit Long Drink Gin`i hinnaga 29,80 krooni.

Ööl vastu 10. augustit on Jõgeva linnas Kirsi tänaval varastatud sõidukist VAZ 2101 20 liitrit bensiini.

11. augustil kella 12 paiku varastati Jõgeva vallas Kuremaa ujula ja lasteaia vaheliselt alalt musta värvi Asicsi tossud number 47,5  väärtusega 1500 krooni.

Vanametalli vargus

1. augustil kella 13 paiku varastati Põltsamaa vallas Rõstla külas asuva talu territooriumilt aiakastmisvee tünn, kombaini varuosi,  torusid ja muud materjali kokku 3000 krooni väärtuses.

  Vargusekatse

10. augustil kella 2.30 ajal sai politsei teate, et Puurmani vallas Kursi külas üritati varastada sõiduautost Volvo bensiini. Varastest jäi maha kaks kanistrit ja voolik. Kontrollimisel selgus, et kanistrisse oli lastud umbes 6-7 liitrit bensiini.

  Tapmine

11. augustil kella 20 ajal leiti Tabivere vallas Elistvere külast asuvast talust Jüri (1942) vägivallatunnustega surnukeha. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

  Kehaline väärkohtlemine

12. augustil kella 12 paiku peksis Põltsamaa linnas Lossi tänava korteris mees (1949) rusikate ja jalgadega naist (1948) ning ähvardas noaga. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Õnnetusjuhtum

12. augustil kella 4.42 ajal sai politsei teate, et Jõgeva vallas Kuremaa alevikus asuva maja katuselt oli alla kukkunud 17-aastane noormees, kes hukkus kohapeal. Surma asjaolud on selgitamisel.

  Ebaseadusliku relva omamine

9. augustil kella 16.50 ajal leidis konstaabel Palamuse vallas Süvalepa külas asuvast talumajast üheraudse ja maja kõrvalhoonest kaheraudse jahipüssi. Omanikul relvaload puudusid, relvad toimetati hoiule Jõgeva politseijaoskonda. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

Raske avaliku korra rikkumine

Ajavahemikul 6. ? 8. augustini on Põltsamaa linnas Tallinna maanteel lõhutud kahel ööl korteri kolm akent. Akende kaudu on mitme tunni jooksul korterisse loobitud mitu pangetäit vett, juurvilju, lillejuurikaid, hernekeppe, mulda ja muud prahti. Korteri väljapääsu ukse ette asetati ka tänavapink, et korteriomanik välja ei saaks. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust avaliku korra raske rikkumise paragrahvi alusel.

Inimestel, kes neid isikuid tegutsemas nägid, palub politsei teatada telefonil 775 2482 või politsei tasuta lühinumbril 110.

  Muud juhtumid

29. juulil kell 8.10 teatati politseile, et Jõgeva raudteejaamas on lõhutud manöövri kääbusfoor M5. Kahju suurus on 1106 krooni. Inimestel, kes foori lõhkumisest midagi teavad, palub politsei helistada telefonil 776 8454 või 110.

  Tänu kodanikule peeti kinni joobes ja juhiloata sõidukijuhid

8. augustil kell 6.20 teatas valvas kodanik politseile, et Jõgeva vallas Siimusti ristist sõidab Põltsamaa suunas kahtlane auto, mis vingerdab teel. Kella 6.40 ajal pidas politseipatrull Jõgeva- Põltsamaa maantee 9. kilomeetril kinni sõiduauto Ford Galaxy, mille juht Dmitri (s. 1970) oli alkoholijoobes.

9. augustil teatati polisteile, et Puurmani vallas Tallinna – Tartu maantee 150. kilomeetril suunaga Tallinna poole kihutab mootorratas. Kella 14.00 paiku pidas politsei mootorratta Suzuki kinni Tallinna – Tartu maantee 125. kilomeetril, selle roolis oli juhtimisõiguseta Magnus ( 1984).

11. augustil kell 23 sai politsei teate, et Tabivere alevikus sõidab ringi sõiduauto Mercedez Benz, milles olevad alaealised võivad olla alkoholijoobes. Politseipatrull pidas sõiduki Tuuliku tänaval kinni, auto roolis oli juhtimisõiguseta Rein (1989).

Seoses Palamusel toimunud üritusega viis politsei läbi operatsiooni

10. augustil viis politsei läbi Palamusel operatsiooni “Alaealised ja alkohol”, mille eesmärgiks oli alkoholijoobes alaealiste väljaselgitamine ja avaliku korra tagamine.

Rikkumisi avastas politsei kokku 27 – 17 alkoholijoobes alaealist ja 10 tubakaseaduse rikkumist alaealiste poolt. Neist kahel juhul registreeriti tubaka omamine ja kaheksa noort jäid vahele tubaka tarvitamisega.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus