Politseikroonika

Vargused

26. mail kella 11 ja 12 vahel läks Jõgeva vallas Kuremaal asuva spordihoone kohvikus laualt kaduma fotoaparaadi kott, milles oli fotoaparaat Olympus camedia, adapter ja ühendusjuhe. Vargusega tekitatud kahju on 7000 krooni.

Ööl vastu 28. maid on Mustvee linnas Pihkva tänaval asuva ehitusjärgus oleva maja hoovist varastatud segumasin. Kahju suurus on 4000 krooni.

26. mail kella 00.05 ajal varastas seni tundmatu isik sõiduautoga Volkswagen Passat Mustvee linnas Uus-Narva teel asuvast teenindusjaamast 85,84 liitrit diislikütet Euro Fortis. Tekitatud kahju suurus on 1120 krooni.

Ööl vastu 30. maid on sisenetud Põltsamaa linnas Kesk tänaval asuvasse pubisse, kust on varastatud alkohoolseid jooke ning tubakatooteid. Varastatud asjade kogus ja kahju suurus on selgitamisel.

30. mail kell 19.35 sai politsei teate, et Kasepää vallas Raja külas Sõpruse tänaval asuvast ehitusjärgus majast on varastatud elektrikaupu, kaablit ja akutrell. Esialgne kahju suurus on 10 000 krooni.

31. mail kella 20.55 ajal sai politsei teate, et Jõgeva linnas asuvast Säästumarketist võeti ära toidukott. Vargaks osutus 18-aastane Kaspar (1988), kes oli alkoholijoobes. Nooruk toimetati kainenema.

Ööl vastu 1. juunit on sisse murtud Põltsamaa linnas Kingu tänaval asuva firma kontorisse, kust on varastatud monitor HP. Vargusega tekitatud kahju suurus on 9000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

2. juunil kella 12.10 teatati politseile, et Mustvee linnas Tartu tänaval asuvast ehitusmaterjalide kauplusest varastati äsja murutrimmer hinnaga 3199 krooni. Kell 12.15 helistas teataja uuesti, öeldes, et Tartu tänaval asuva restorani juures seisab sõiduauto VAZ-2109, milles varastatud trimmer on. Politseipatrull pidas sõiduki juures kinni kaks meest, kes toimetati Jõgeva politseijaoskonda. Tänaseks on kolm varguse toime pannud isikut politseile teada. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

Ööl vastu 4. juunit on Mustvee linnas Jõe tänaval asuvasse garaaþi sisse murtud ja sealt on varastatud muruniiduk.

Liiklusõnnetused

28. mail kella 5.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Saare vallas Jaama külas, Saare ? Torma tee 11. kilomeetril, kus sõiduauto Audi A6, mida juhtis Aleksandr (s 1958), sõitis teelt välja ja rullus üle katuse. Juht paiskus autost välja ja suri saadud vigastustesse kohapeal.

28. mail kell 22.05 ajal sai politsei teate, et Jõgeva vallas Vaimastvere kaupluse juures sõitis joobes rollerijuht Rivo (s. 1969) vastu avaldaja autot. Autojuht ja rollerijuht said tekitatud kahju suhtes kokkuleppele. Rollerijuhile koostas politsei väärteoprotokolli.

29. mail kell 12.25 juhtus liiklusõnnetus Saare vallas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 98. kilomeetril. Sõiduauto Volkswagen Scharan, mille roolis oli Aleksiesjus (s. 1968) jäi rooli taga magama ning sõitis teelt paremale välja vastu puud. Juht ja kaassõitja, 10-aastane tüdruk, said kehavigastusi.

3. juunil kella 20.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Adavere alevikus asuva bistroo juures parklas. Madelautole Peugeot Partner, mida juhtis 25-a Kaspar (s. 1982), astus ette jalakäija 38-a Aleksandr (s. 1969), kes sai autolt löögi. Jalakäija toimetati kiirabiga Tartu Ülikooli Kliinikumi, kust ta peale esmaabi andmist lubati kodusele ravile.

Kehaline väärkohtlemine

1. juunil kella 13.15 ajal sai politsei teate, et Mustvee linnas Narva tänaval asuvas eramus oli Kirill (s. 1983) löönud mehele (s. 1952) korduvalt rusikaga näkku. Kannatanu sai Mustvee kiirabis esmaabi, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Tänu teatajale tabati joobes juht

29. mail kella 21.55 ajal teatas politseile tähelepanelik kodanik, et Pajusi vallas Kõpu külas Aidu järve juures sõidab ringi sõiduauto VAZ 2103, mille roolis võib olla alaealine. Politseipatrull pidas sõiduki kinni Pajusi vallas Kalana külas, selle roolis oli alkoholijoobes 18-aastane Kristo.

Muu

30. mai õhtul on Jõgeva linnas Aia tänaval asuva kirikla välimine aken pudeliga katki visatud.

Ööl vastu 3. juunit on ära lõhutud Palamuse vallas Palamuse alevikus O. Lutsu tänaval sõiduauto Audi juhipoolne aken ja juhipoolne küljepeegel.

Nädala ülevaade 21. ? 27. maini

Väljakutseid oli 84, jaoskonda toimetati kainenema 28 inimest;

Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 60, neist 9 joobes juhti.

Kokku registreeriti 92 väärtegu. Alustati 10 kriminaalmenetlust.

Möödunud nädalal viis liikluspolitsei läbi kolm politseioperatsiooni: “TÖÖ JA PUHKEAEG”, “SEBRA” ja “KÕIK PUHUVAD”, mille käigus kontrolliti 140 juhti ja avastati 9 rikkujat. Kokku registreeriti kolm liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai vigastada kolm inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus