Politseikroonika

Vargused

23. mail kell 12 peeti Jõgeval Piiri tänaval asuvas kaupluses kinni pisivaras. Alkoholijoobes Juri (1952) toimetati kainenema.

Ööl vastu 24. maid on sisse murtud Tabivere vallas Kaiavere külas asuvasse kuuri ja sauna. Kuurist on varastatud aiakäru, saunast põdranahk ja karunahk. Samuti murti sisse sõiduautosse Volvo, kust on kaduma läinud arvuti HP, arvuti kott, hiir, lauaarvuti, mobiiltelefon, naiste kunstnahktagi, viis pakki sigarette LM, mobiiltelefoni Nokia laadija, mobiiltelefoni Samsung autolaadija ja soome-eesti sõnaraamat. Vargusega ja lõhkumistega tekitati varalist kahju kokku 43 730 krooni.

Samal ööl murti sisse samas külas teisel kinnistul olevasse metallkonteinerisse, kust varastati akutrell Makita, ketaslõikur Makita ja mootorsaag Stihl. Luku lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju suurus on kokku 14 400 krooni. Politsei on alustanud juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 26. maid on varastatud Põltsamaa vallas Kamaris tänaval parkinud sõiduauto BMW esimene stange, udutuled, esimene registrimärk ja tagumiselt luugilt BMW embleem. Tekitatud kahju on kokku 6500 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 26. maid murti sisse Kasepää vallas Raja külas Kalda tänaval asuvasse majja, kust on varastatud videomagnetofon LG ja toiduaineid. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

25. mail kella 15.50 paiku juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Jõhvi- Tartu maantee 104. kilomeetril, kus mootorratas, mida juhtis Tarvo (1969), sõitis otsa metskitsele. Kokkupõrke tagajärjel mees kukkus ja sai vigastada ning ta toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa haiglasse.

25. mail kella 20.40 ajal teatas politseile Jõgeva Kiirabi, et Jõgeva linnas Tamme tänava alguses oli roller sõitnud vastu puud. Vigastada sai juht Ljubov (1976).

Muud juhtumid

20. ? 22. maini on puruks visatud Jõgeva linnas Lepiku tänaval asuva maja pakettaken. Lõhkumisega tekitatud kahju suurus on 1000 krooni.

2006. aasta sügisest kuni 2007. aasta kevadeni on Tabivere vallas Voldi külas asuval kinnistul maa niitmise ja randaalimise käigus kahjustatud ligi 900 kuuse- ja kaseistikut. Tekitatud kahju suurus on 5000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks väärteomenetlust.

Ajavahemikul 13. ? 26. maini lõhuti Pala vallas Perametsa külas sõiduauto Opel Senator tagumised tuled ja rataste ilukilbid. Kahju suurus on 2500 krooni.

Ööl vastu 26. maid on Palamuse vallas Luua külas lõhutud sõiduauto Ford Sierra mõlemad küljepeeglid, lömmi löödud auto vasak tagauks ja lõhutud antenn.

Tänu kodanikule tabati joobes juht

26. mail kella 19.55 ajal teatas tähelepanelik kodanik, et Põltsamaa vallas Mällikvere külast hakkas Põltsamaa poole sõitma sõiduauto VAZ 2101, mille juht võib olla joobes. Politseipatrull pidas sõiduki Põltsamaa vallas Põltsamaa-Pajusi-Luige tee 3. kilomeetril kinni ja tegi kindlaks, et selle roolis olnud mees (1961) oli alkoholijoobes ja tal puudus juhiluba.

Politsei palub pealtnägijate abi

24. mail kella 12.45 ? 13.20 sõitis Jõgeva linnas Aia tänaval asuva Pae kaupluse parklas tundmatu sõiduk otsa parkinud sõiduautole Ford Mondeo, millel sai kannatada eesmise põrkeraua parempoolne osa. Õnnetuse põhjustanud juht lahkus sündmuskohalt. Inimestel kes otsasõitu pealt nägid, palutakse helistada telefonil 776 8433 või 110.

Leitud jalgratas

Jõgeva politseijaoskonnas on hoiul leitud meeste sportratas. Ratas on oran?i värvi, valge sadulaga ja sarvedega, peal kiri “Asperia”. Ratta kättesaamise palutakse omanikul helistada Jõgeva politseijaoskonda telefonil110.

Nädala ülevaade 14. ? 20. maini

Väljakutseid oli 68, jaoskonda toimetati kainenema 17 inimest.

Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 66, neist 4 joobes juhti.

Kokku registreeriti 91 väärtegu. Alustati 11 kriminaalmenetlust.

Möödunud nädalal viis liikluspolitsei läbi kaks politseioperatsiooni: “ELEVANT” ja “TRAKSID PEALE”, mille käigus kontrolliti üheksat juhti ja avastati kaks rikkujat. Kokku registreeriti neli liiklusõnnetust, milles sai viga neli inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus