Politseikroonika

Vargused

16. aprillil kell 18.55 teatati politseile, et Kasepää vallas Metsaküla külas asuvas endises kolhoosile kuulunud hoones on mehed, kes lõikavad metalli. Sündmuskohal pidas politseipatrull kinni sõiduauto Mercedes ja kolm meest, Aleksandr (1972), Anatoli (1972) ja Andres (1982), kes olid kohapeal asuvast firmast varastanud umbes tonni metalli. Kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 17. aprilli on Jõgeva linnas Tähe tänaval asuva maja eest varastatud musta värvi noorukite mägijalgratas Frontier.

Ajavahemikul 19. märtsist kuni 3. aprillini on Jõgeva vallas Kärde külas asuva poldri kolmelt katseväljakult varastatud 40 terasest põhjavee vaatlustoru. Vargusega tekitatud kahju on 10 000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

20. aprillil kella 1 ajal öösel tankis Mustvee linnas Uus-Narva maanteel asuvas bensiinijaamas ilma numbrimärgita BMW bensiini 95 Euro ligi 52,5 liitrit ja Disel Euro Fortist 73,25 liitrit ning lahkus kütuse eest tasumata Jõhvi suunas. Kahju suurus on kokku 1680,40 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 22. aprilli on Saare vallas Ruskavere külas varastatud metsa ülestöötamise masinatest CD-mängija koos kõlaritega, 50 liitrit hüdroõli, 25 liitrit saeketi õli ning väljaveotraktori kütusepaagist 80 liitrit diislikütet. Kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

18. aprillil kell 1.15 juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Sadukülas, kus sõiduauto Audi 80, mida juhtis juhiloata 16-aastane neiu, sõitis valesti valitud kiiruse tõttu teelt välja kraavi ja rullus katusele. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

18. aprillil kella 16.55 ajal teatas politseile Lõuna-Eesti häirekeskus, et Kasepää vallas Jõhvi-Tartu maanteel juhtus liiklusõnnetus. Sõiduauto Honda, mida juhtis Natalja (1981), kaotas valesti valitud kiiruse juhitavuse ja sõitis välja, kus rullus üle katuse. Kiirabi andis kannatanule kohapeal esmaabi.

21. aprillil kell 19.10 juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Tabivere-Maarja-Uhmardu tee 14. kilomeetril, kus sõiduauto Audi 80 Avant sõitis vasakule teelt välja ja rullus üle katuse. Autos viibisid Annes (1975), Jüri (1955) ja Ants (1943), kes kõik olid alkoholijoobes. Inimestest keegi kannatada ei saanud, juhi isik on selgitamisel.

Õnnetusjuhtum

22. aprillil kella 10.35 ajal sai Nikolai (1962) Jõgeva linnas Jaama tänaval asuvast vaba juurdepääsuga lukustamata elektrikilbist elektrilöögi ja hukkus.

Tänu teatajale tabati joobes juht

21. aprillil kella 00.10 ajal sai politsei teate, et Põltsamaa linnas sõidab sõiduauto Audi A8, mille juht võib olla joobes. Kell 00.20 pidas politseipatrull sõiduki Põltsamaa linnas Veski tänaval kinni ja tegi kindlaks, et auto roolis oli alkoholijoobes Andrus.

Muud juhtumid

Ööl vastu 17. aprilli on Tabivere vallas Õvanurme külas asuval majal on lõhutud välisuks, majast midagi varastatud ei ole. Ukse lõhkumisega tekitaud kahju on 500 krooni.

Ööl vastu 18. aprilli on Põltsamaa linnas Kesk tänaval asuva kaupluse välimine uks lahti murtud.

18. aprillil kell 3.15 teatati politseile, et Põltsamaa linnas Kesk tänaval asuva lõbustusasutuse aken on lõhutud. Midagi varastatud ei ole.

20. aprillil kella 20.15 ajal sai politsei teate, et Torma vallas Sadukülas asuvasse kauplusse tungis jõuga joobes meeskodanik. Kontrollimisel selgus, et selleks oli alkoholijoobes Indrek ( 1978), kes oli visanud pudeliga sõiduauto Audi pihta. Mees toimetati kainenema.

16. ? 22. aprilli nädala ülevaade:
Väljakutseid oli 58, jaoskonda toimetati kainenema 14 inimest;
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 58, neist 5 joobes juhti.
Kokku registreeriti 90 väärtegu.
Alustati 13 kriminaalmenetlust.
Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi 3 politseioperatsiooni: kaks korda “KÕIK PUHUVAD” ja “ALKOKONTROLL”, mille käigus kontrolliti 310 juhti ja avastati kaheksa rikkujat. Registreeriti viis liiklusõnnetust, milles sai vigastada üks inimene.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus