Politseikroonika

Vargused

Ajavahemikul 15. jaanuarist kuni 8. märtsini on Jõgeva vallas Selli külas asuva talu ukselukk lõhutud. Hoonest on varastatud roostevaba plaat, kuurist on ära viidud 400-liitiline alumiiniumist kaanega nõu, kuus veoauto rehvi ja kaks tahvlit tsinkplekki. Lõhkumise ja vargusega tekitatud kahju on kokku 8100 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 6. märtsist kuni 7. märtsil kella 11-ni hommikul on Palamuse vallas Eerikvere külas asuvas talukohas lõhutud garaa?i aken. Ära on varastatud traatkeevitusaparaat METOK ja keevitusmask HELMET 2000E. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju on kokku 12 600 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 8. märtsi on Jõgeva vallas Õuna külas asuva kaupluse ukse lukk lõhutud. Poest on varastatud alkoholi ja sigarette ning kassaaparaat koos sularahaga. Täpne kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

11. märtsil kella 11 ja 15 vahel murti Jõgeva vallas Kurista külas sisse ehitusjärgus olevasse majja, kust varastati neli katuseakent Rota kokku väärtuses ligi 12 700 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

11. märtsil kella 19.35 ajal peeti Jõgeva linnas Tähe tänaval asuvas kaupluses kinni pisivaras. Kaspari (1988) jope põuest leiti pakk kartulikrõpse Estrella, taskust mandariine ja õunu ning suitsuvorst. Ligi 50 krooni maksev varastatud kaup tagastati poele, alkoholijoobes nooruk toimetati kainenema.

Liiklusõnnetus

11. märtsil kella 18.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Kasepää vallas Mustvee-Omedu-Kallaste tee 1. kilomeetril. Motoroller, mida juhtis Mihhail (1972) kaldus ootamatult vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva sõiduautoga Volkswagen Caddy, mida juhtis Priit (1973). Motorolleri juht ja kaassõitja Andres (1973) toimetati TÜ Kliinikumi haiglasse. Liiklusõnnetuse asjaolud on selgitamisel.

Alkoholijoobes alaealised

11. märtsil kella 1.30 ajal teatati politseile, et Puurmani vallas Puurmani alevikus asuvas Ülejõe tänava korteris on pidu ja lärm. Politseipatrull koostas väärteomaterjali kahele 17-aastasele noorukile.

11. märtsil kell 22.45 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Adavere alevikus asuvas noorteasutuses võivad olla alkoholijoobes poisid. Politseipatrull tuvastas alkoholijoobe 16-, 15-, ja kahel 12-aastasel poisil.

Nädala ülevaade 5. ? 11. märtsini

Väljakutseid oli 56;
Jaoskonda toimetati kainenema 12 inimest.
Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 56, neist 5 joobes juhti.
Kokku registreeriti 71 väärtegu.
Alustati 10 kriminaalmenetlust.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kaks politseioperatsiooni: “TRAKSID PEALE” ja “OLE NÄHTAV”, mille käigus kontrolliti 68 juhti ja avastati 25 rikkujat. Registreeriti neli liiklusõnnetust, kus sai vigastada kolm inimest.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus