Politseikroonika

Vargused

Ööl vastu 12. oktoobrit on varastatud Jõgeval Tähe tänaval asuva maja välisukse käepide. Vargusega tekitatud kahju suurus on üle 800 krooni.

Ajavahemikul 4. ? 23. oktoobrini on Jõgeva vallas Siimusti alevikus asuva firma territooriumil seisnud sõiduautost BMW varastatud automaki võimendi ja bassikõlar. Tekitatud kahju suurus on 3300 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Liiklusõnnetused

21. oktoobril kell 12.10 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas sõitis sõiduauto Audi 100 vastu puud. Juht lahkus sündmuskohalt.

21. oktoobril kella 22.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Pajusi vallas Põltsamaa – Pajusi – Luige maanteel, kus sõiduauto Mercedes Benz sõitis seni teadmata põhjusel teelt välja vastu betoonist elektriposti, mis murdus. Avariiline sõiduk leiti hiljem üles, juhi isik on selgitamisel.

Tänu kodanike teadetele tabati joobes juhid

21. oktoobril kella 3.55 ajal teatati politseile, et Põltsamaa vallas Lustivere külas sõidab sõiduauto Vaz 2105, mille juht on joobes. Paarkümmend minutit hiljem sõitis auto Tallinna?Tartu maantee 134. kilomeetril kraavi. Politseipatrull kõrvaldas alkoholijoobes Veljo (1934) sõiduki roolist.

21. oktoobril kella 11.40 ajal sai politsei teate, et Puurmani vallas sõidab Põltsamaa poole sõiduauto Opel, mille sõidustiil on kahtlane. Kontrollimisel selgus, et Aavo (1936) oli alkoholijoobes.

Muud juhtumid

16. oktoobril kella 18.30 ajal sõitis Torma vallas Kõnnu külas tundmatu sõiduk 10 meetri ulatuses maha maja hoovi piirava puidust aia. Purunes ka aia küljes olnud postkast. Lõhkumisega tekitatud kahju on kokku 300 krooni.

20. oktoobril kell 14.25 teatati politseile, et Põltsamaa bussijaamas on alkoholijoobes noored. Politseipatrull kontrollis seltskonda. Ühele neiule (1989) koostati protokoll ning ta toimetati koju.

22. oktoobril kella 4.05 ajal ei reageerinud Põltsamaa linnas Lossi ja Hermanni tänava ristmikul politsei peatumismärguandele Kamari suunas liikunud sõiduauto BMW. Auto sõitis Kamari asulas asuva endise firma territooriumile tupikusse ja juht põgenes teadmata suunas.

Nädala ülevaade 16. ? 22. oktoobrini

Väljakutseid oli 55, jaoskonda toimetati kainenema 5 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 13, joobes juhte tabati 5. Kokku registreeriti 19 väärtegu.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kolm politseioperatsiooni: “ELEVANT”, “ALKOKONTROLL” ja “KÕIK PUHUVAD?, millede käigus kontrolliti 231 sõidukijuhti ja avastati 4 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti 2 liiklusõnnetust, inimesed kannatada ei saanud.

 Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus