Politseikroonika

Vargused

19.-20. septembril varastati Jõgeva vallas Siimusti alevikus Keraamika tänaval asuva maja hoovist mootorratas I? Jupiter väärtusega 1500 krooni.

21. septembril kella 12.30 ajal peeti Jõgeval Aia tänaval asuvas Konsumi kaupluses kinni pisivaras. Hilja (1934) varastas ?ampooni ja palsamit Elvital kokku väärtuses ligi 74 krooni. Kuna naist on ka varem varguste eest karistatud, alustati tema suhtes kriminaalmenetlus.

Ööl vastu 21. septembrit varastati Jõgeva vallas Kõola külas asuva talu aiamaalt 200-liitrine roostevabast terasest nõu. Vargusega tekitatud kahju suurus on 4500 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

22. septembril peeti Põltsamaal Lossi tänaval asuvas kaupluses kinni Ester (1960), kes varastas kaks ahjupasteeti kokku väärtusega ligi 26 krooni. Et naine on ka varem vargusega vahele jäänud, alustati tema suhtes kriminaalmenetlust.

20. ? 24. septembrini murti sisse Palamuse vallas Ehavere külas asuvasse tallu, kust varastati kuldsõrmus, hinnalisi hõbemünte ja stopper. Lõhutud on ka aida ukse lukud. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandaalitsemine

24. septembril kella 13.15 ajal teatati politseile, et Põltsamaal Pajusi maanteel asuva maja juures olevasse sõiduautosse Audi istus noormees, kes oli eelnevalt ära lõhkunud maja kaks ust. Politseipatrull pidas alkoholijoobes kahtlusaluse mehe (1982) sõiduauto juures kinni ja ta toimetati kainenema. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Õnnetusjuhtumid

20. septembril kell 9.05 teatati Lõuna-Eesti Häirekeskusest politseile, et Põltsamaa vallas Adaveres asuvasse kalatiiki uppus kummipaadiga kalale läinud mees (1937).

20. septembril kell 10.10 sai politsei teate, et Põltsamaa vallas Lustiveres põleb elumaja. Tules sai põletushaavu Rein (1960), kes toimetati haiglaravile, Are (1960) hukkus. Tulekahju täpne põhjus on selgitamisel, esialgsetel andmetel võis olla tegu hooletu suitsetamisega.

Joobes juht

24. septembri hommikul kell 5.50 sai politsei teate, et Põltsamaa linnas rallib d?iibiga ringi alkoholijoobes noormees. Politseipatrull pidas sõiduki Toyota Land Cruiseri kinni, tegi kindlaks, et roolis olnud mees (1981) oli alkoholijoobes ja kõrvaldas ta roolist.

Liiklusõnnetused

20. septembril kella 12.25 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa vallas Neanurme külas Tallinna – Tartu maantee 141. kilomeetril. Sõiduauto Mazda, mida juhtis Simo (1985), ei valinud ilmastikuoludele vastavat sõidukiirust ja sõitis paremale teelt välja ning rullus üle katuse. Juht ja kaassõitja vaadati kiirabi poolt üle, esmaabi nad ei vajanud.

20. septembril kella 12.45 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Voldi külas Tartu – Aravete maantee 17. kilomeetril. Vasakpööret alustavale sõiduautole VAZ, mille roolis oli Aarne (1948), sõitis tagant otsa väikekaubik Volkswagen, mida juhtis Margus (1971). Kokkupõrke tagajärjel sai vigastada sõiduauto tagaistmel istunud naine (1923), kes toimetati kiirabiga TÜ kliinikumi traumapunkti.

20. septembril kella 13.05 ajal juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Painkülas, kus tee ääres seisnud sõiduautole Ford Sierra sõitis tagant otsa jalgrattur. Ratast juhtinud Aare (1963) meedikute abi ei vajanud, sõiduautol purunes tagumine klaas ja muljuda sai pagasiluuk.

Liikluspolitsei palub abi

20. septembril kella 23.20 ajal juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Pikknurme külas Tallinna-Tartu-Luhamaa maantee 145. kilomeetril. Tallinna poolt sõitev sõiduauto Audi, mida juhtis Ilona (1972), hakkas mööduma eessõitvast veoautost ja põrkas kokku vastutuleva sõiduautoga Mazda, mida juhtis Kristo (1980). Liiklusõnnetuse tagajärjel said vigastada ja toimetati haiglaravile Audi juht ja kõrvalistuja Rainer (1976) ning Mazdas taga istunud Ville (1970) ja Ants (1984). Politsei otsib taga selle õnnetusega seoses Tartu poole sõitnud veoauto juhti, kellest üritati teha möödasõitu. Veoautol võivad olla ka mõlkimise tunnused. Kes teavad midagi nimetatud autost, palutakse anda teada telefonidel 776 8431 või 110.

Muud juhtumid

Ööl vastu 20. septembrit on sisse murtud Tabivere vallas Tabivere alevikus Tuuliku tänaval asuvasse postipunkti. Lõhutud on postipunkti ukselukud ja kannatada on saanud müügilett, kuid ruumidest midagi varastatud ei ole. Lõhkumisega tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Nädala ülevaade 18. ? 24. septembrini

Väljakutseid oli 70, jaoskonda toimetati kainenema 13 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 34, joobes juhte tabati 6.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi kaks politseioperatsiooni: “SEBRA” ja “ELEVANT”, mille käigus kontrolliti 16 sõidukijuhti ja avastati 6 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti 4 liiklusõnnetust, milledes sai vigastada 5 inimest.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus