Politseikroonika

Vargused

2. septembril kella 8.50 ajal teatati politseile, et on tungitud Põltsamaal Kuperjanovi tänaval asuva veepuhastusjaama territooriumile. Sisse on murtud veoautosse ZIL, kaubikautosse KIA ning tsisternautodesse Scania ja GAZ. Autode kabiinides on lahti tõmmatud juhtmeid, kolatud kabiinides ning ühest autost on varastatud “lällar”. Kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 3. septembrit murti sisse Mustvee linnas Kastani tänaval asuva firma kontoriruumidesse. Ära on varastatud arvutiprogramme ja tehnikat. Tekitatud kahju suurus on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 3. septembrit nähti Torma ja Jõgeva vallas teeäärsetes majapidamistes kolamas Aini (1945). Politseipatrull pidas mehe kinni ja temalt võeti ära mitmesuguseid riideesemeid (teksatagi, kollakas päevatekk); jalanõusid (roosad sussid, pruunid rannatuhvlid, helerohelised laste tossud); tööriistu (kirved, haamrid); jalgratas (vanemat tüüpi, rootsi raamiga, pakiraamil korv); majapidamisesemeid (noad, kahvlid, punutud korvid, pesupulber, peegel, keraamiline tuhatoos, kätekreem jne) ja toiduaineid. Meest on varguste toimepanemise eest ka varem karistatud. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust. Politsei palub inimestel, kellel on kadunud nimetatud asju, teatada sellest telefonil 776 8477.

3. septembril kella 5.20 ajal teatati politseile, et Põltsamaal Kuuse tänavalt on ärandatud sõiduauto Opel Omega. Politsei leidis sõiduki kella 16 paiku mahajäetuna Põltsamaa vallas Pauastvere külast põlluteelt. Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

3. septembril kell 13 sai politsei teate, et Pajusi vallas Pajusi külas asuvast saunast on varastatud mootorsaag Husqvarna väärtusega 9900 krooni. Kahtlustatav noormees (1992) on kinni peetud, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

Vargusekatse

30. augustil kella 16 ajal üritas Rein (1962) koos kahe seni kindlaks tegemata mehega varastada Mustvee linnast Mustvee sadamast 2 tonni raskust metallist järvepoid. Meestel jäi kõrvaliste isikute sekkumise tõttu poi ära viimata, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandaalitsemine

1. septembril kella 00.15 ajal sai politsei teate, et Jõgeva vallas Vaimastvere külas asuva kooli taga lärmatakse ja lõhutakse. Politseipatrulli saabudes seal enam kedagi ei olnud, kuid ümber oli lükatud ehitusprügikast ja põles olmeprügikast, mille patrull ära kustutas.

Õnnetusjuhtum

31. augustil kella 23.10 ajal sai politsei teate, et Tabivere vallas Koogi külas sai poiss (1995) posti otsast alla kukkunud elektrijuhtmelt löögi ja suri saadud vigastustesse kohapeal.

Liiklusõnnetus

30. augustil kella 8.05 paiku juhtus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 34,2. kilomeetril, kus sõiduauto Ford sõitis ette peateel liikunud veoautole Mercedes Benz. Liiklusõnnetuse tagajärjel inimesed õnneks vigastada ei saanud.

Tänu kodanikele tabati joobes juhid

30. augustil kella 18.15 ajal sai politsei teate, et Tartu- Jõgeva-Aravete maanteel Jõgeva vallas sõidab sõiduauto Seat, mille juht võib olla joobes. Politseipatrull peatas sõiduki sama maantee 44. kilomeetril ja tegi kindlaks, et autot juhtis alkoholijoobes ja juhiloata Eero (1979). Juht kõrvaldati sõiduki roolist.

3. septembril kella 4.25 ajal teatas politseile tähelepanelik kodanik, et Torma vallas Sadalas sõidab sõiduauto Nissan Sunny, mille juht on lubadeta ja joobes. Politseipatrull pidas sõiduki hiljem kinni ja tegi kindlaks, et roolis olnud Priit (1985) oli alkoholijoobes ja juhiloata. Mees kõrvaldati sõiduki juhtimiselt.

Joobes alaealised

1. septembril kell 23.30 teatati politseile, et Jõgeval Lepiku tänaval on kõva lärm ja ringi liigub seltskond noori. Politseipatrulli kohale jõudes läks seltskond laiali, kuid maja ees seisvast sõiduautost BMW peeti kinni alkoholijoobes alaealine noormees (1989).

2. septembril kell 00.30 sai politsei teate, et Siimusti aleviku bussipeatuses lärmavad noored. Kohale sõitnud politseipatrull ajas noored laiali ja tegi ka kindlaks, et üks noormeestest (1990) oli alkoholijoobes.

3. septembril kell 15.15 sai politsei teate, et Puurmani alevikus ühes korteris on alaealiste koosviibimine. Politseipatrulli sõnul viibisid korteris kaks alkoholi tarvitanud alaealist tütarlast (1990 ja 1992). Noortele koostati väärteomaterjal.

3. septembril kell 19 teatati politseile, et Jõgeval Aia tänaval asuvas pargis on alkoholijoobes ja agressiivsed alaealised. Politseipatrull pidas kinni alkoholijoobes noormehe (1990), kes toimetati jaoskonda.

Leiti illegaalsed sigaretid

30.08.2006 kontrollis politsei saabunud vihje peale Saare vallas Voore külas asuvat majapidamist, kust võeti ära edasimüümise eemärgil hoitud Vene maksumärgiga 21 pakki sigarette “More” ja 20 pakki sigarette “LM”. Politsei alustas väärteomenetlust.

Kehaline väärkohtlemine

1. septembril kella 19.15 ajal lõi Jõgeval kultuurimaja pargis üks nooruk (1991) endast aasta nooremale jalaga vastu pead. Politsei alustas kriminaalmenetlust.

Muud juhtumid

4. septembril kell 2.05 sai politsei teate, et Kasepää vallas Raja külas tuli võõrasse majja alkoholijoobes Pavel (1967), kes lõhkus ja märatses. Ühtlasi lõhkus ta ka aknaklaasi, millega tekitas 2000 krooni kahju.

Nädala ülevaade 28. augustist 3. septembrini

Väljakutseid oli 65, jaoskonda toimetati kainenema 15 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 39, joobes juhte tabati 6.

Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi politseioperatsiooni “ELEVANT”, mille käigus kontrolliti 4 sõidukijuhti ja avastati 3 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti 2 liiklusõnnetust, kus sai vigastada 1 inimene.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus