Politseikroonika

Vargused

Ööl vastu 23. augusti murti sisse Jõgeval Aamissepa tänavale pargitud sõiduautosse VAZ 2105. Auto pagasiruumist varastati tööriistavõtmete komplekt, trellpuur, ketaslõikur, tikksaag ning puuriotsikute komplekt. Varguse ja lõhkumisega tekitatud kahju suuruseks hindab omanik 2100 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ööl vastu 23. augusti murti sisse Saare vallas Jaama külas asuva talu kõrvalhoonesse, kust varastati hobupõllutööriistad äke, ader ja kultivaator ning muud. Samas lõhuti ka garaa?i ukse lukk ja sealt varastati sõiduauto VAZ mootor. Vargusega tekitatud kahju on selgitamisel. Politseile on varguse toime pannud isikud teada, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

23. augustil kell 15.35 teatati politseile, et Jõgeval Pargi tänaval asuvas kaupluses A&O on kinni peetud pisivaras. Tairo (1977) varastas 400 grammi viinereid hinnaga 20,90 krooni ning talle vormistati kiirmenetluse otsus. Kaup tagastati kauplusele.

24. augustil teatati politseile, et Põltsamaa vallas Kalikülas on sisse murtud seal asuvasse kuivatisse. Hoonest on varastatud randaal, lattniiduk, rootorniiduk, väetisekülvik, ader ning diislikütust. Vargusega tekitatud kogukahju on selgitamisel, juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

25. augustil kell 14.55 teatati politseile, et Jõgeval Turu tänaval asuvas bussipargis on seisvast bussist kaduma läinud rahakott dokumentide ja sularahaga.

26. augustil kell 10.25 teatas politseile turvafirma Falck patrull, et Põltsamaa vallas Esku poes varastas Avo (1954) pudeli õlut. Politsei koostas mehele väärteoprotokolli.

26. augustil kella 17.15 ajal varastati Jõgeval Pargi tänaval asuva pubi välisterassilt nahktagi välistaskust mobiiltelefon Nokia 6101 väärtusega 3000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 20. ? 25. augustini murti sisse Pala vallas Piibumäe külas asuvasse maamajja, kust varastati tikksaag, elektritrell, CD-mängija Thompson, alkomeeter ja kaks pikendusjuhet. Tekitatud varaline kahju on kokku 4300 krooni. Samal ajavahemikul lõhuti ka lähedalasuva suvemaja aknaklaas ja majast varastati televiisor Philips maksumusega 3000 krooni. Politsei alustas mõlema sissemurdmise ja varguse uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vandaalitsemine

Ööl vastu 25. augustit on Põltsamaa linna territooriumil Pajusi maantee piirkonnas ümber keeratud kolm istepinki ning Pajusi maantee ja Kuuse tänava ristis on maast välja tiritud liiklusmärk.

Liiklusõnnetused

23. augustil kella 12.15 ajal juhtus liiklusõnnetus Põltsamaa linnas Lossi ja Jaama tänava ristmikul. Sõiduauto Ford Escorti juht Uno (1948) ei veendunud parempöörde sooritamisel selle ohutuses ja riivas sõiduki tagumise põrkerauaga jalgratta esimest ratast. Jalgratast juhtinud naine (s. 1947) kukkus ja sai kergeid vigastusi.

26. augustil kella 12.35 ajal teatati politseile liiklusõnnetusest Jõgeval Aia tänaval, kus väikebuss Pontiac Trans Sport, mida juhtis Ivar (1971), ei andnud teed peateel liikunud jalgratturile. Kokkupõrke tagajärjel sai vigastada jalgratast juhtinud vanem naine (1926), kes toimetati Jõgeva kiirabisse ja lubati pärast esmaabi andmist kodusele ravile.

26. augustil kella 14.50 ajal teatati politseile liiklusõnnetusest Saare vallas Halliku küla bussipeatuses, kus alkoholijoobes Helle (1958) sõitis valesti valitud kiirusel sõiduautoga VAZ 2105 katki postkastid ja bussipeatuse paviljoni ning lahkus sündmuskohalt. Politseipatrull tabas veidi eemal viljapõllul seisma jäänud sõiduki  koos juhiga. Naine toimetati jaoskonda kainenema.

Muud juhtumid

24. augustil kella 15 ajal pöördus politseisse mees, kes teatas, et Jõgeval Uuel tänaval hammustas ketistamata koer vasakust jalast tema poega (1998). Vanemad toimetasid lapse esmaabi saamiseks kiirabisse, koera omaniku suhtes alustati väärteomenetlust.

Liikluspolitsei palub abi

26. augustil kella 23.55 ajal juhtus liiklusõnnetus Puurmani vallas Kirikuvalla külas Puurmani-Tõrve teel, kus sõiduautole Mazda sõitis vastu külge teine auto, mis põgenes sündmuskohalt. Liikluspolitsei palub selle õnnetuse pealtnägijatel, kellel on infot õnnetuse kohta, helistada telefonil 776 8433 või 776 8410.

Kodanik teatas joobes juhist

25. augustil kella 00.30 ajal teatas tähelepanelik kodanik politseile, et Jõgeva linnas küsis vanemat tüüpi Mercedese roolis olnud mees tema käest alkoholipoe asukohta. Teataja sõnul oli sõiduki juht alkoholi tarvitanud. Kella 00.35 ajal pidas politseipatrull kirjeldatud sõiduki, mille roolis oli alkoholijoobes Ivo (1943), Aia tänaval kinni. Juht kõrvaldati sõiduki roolist.

27. augustil kella 8 ajal hommikul helistas politseisse kodanik, kes teatas, et Saare vallas Sirguvere külas sõidab mööda Torma-Tartu maanteed Voore suunas ratastraktor, mille juht on joobes. Lisaks sellele puudub traktoril liikluskindlustus ning tegemata on ülevaatus. Politseipatrull pidas traktori MTZ 80 kinni ja tegi kindlaks, et selle roolis oli alkoholijoobes Aivar (1962). Juht kõrvaldati sõiduki juhtimiselt.

Politsei korraldas operatsiooni

25. augustil viisid Jõgeva politseijaoskonna töötajad Palamuse vallas Palamuse alevikus toimunud suvelõpuürituse raames läbi operatsiooni, mille eesmärgiks oli välja selgitada alkoholi- ja narkojoobes alaealised ja sõidukijuhid ning tagada avalik kord. Politseioperatsiooni käigus tabati kokku 33 joobes alaealist, kainenema toimetati viis joobes isikut, oli ka üks politseile vastuhakk. Liikluseeskirjade rikkujaid jäi politseile vahele kuus, kelledest üks oli joobes lubadeta juht ja üks lubadeta juht.

Nädala ülevaade 21. ? 27. augustini

Väljakutseid oli 56, jaoskonda toimetati kainenema 18 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 70, joobes juhte tabati 10. Nädala jooksul viis liikluspolitsei läbi ühe politseioperatsiooni “ELEVANT”, millede käigus kontrolliti 7 sõidukijuhti ja avastati 1 rikkuja. Nädala jooksul registreeriti 5 liiklusõnnetust, milledes sai vigastada 3 inimest.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva Politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus