Politseikroonika

Liiklusõnnetused

17. augustil kella 8.15 paiku juhtus liiklusõnnetus Torma vallas Jõhvi-TartuValga maantee 73. kilomeetril, kus peateel liikunud sõiduautole Nissan Primera, mida juhtis Mihhail (1953), sõitis kõrvalteelt ette Volkswagen Polo, mille roolis oli Soome kodanik Aarne-Tapani (1931). Kokkupõrke tagajärjel said vigastada Nissani ja Volkswagen Polo juhid ning Volkswagenis viibinud kaasreisija Soome kodanik Eero-Juhani (s. 1931), kõik kannatanud toimetati TÜ Kliinikumi traumapunkti.

20. augustil kella 15.35 ajal juhtus liiklusõnnetus Tabivere vallas Elistvere-Juula tee 2,7. kilomeetril. Sõiduauto Saab, mida juhtis alkoholijoobes Taigi (1984), sõitis kruusateel valesti valitud sõidukiiruse tõttu vasakule teelt välja ja rullus üle katuse. Kiirabi toimetas TÜ Kliinikumi traumapunkti Andrei (1983) ja Julia (1985), kohapeal anti esmaabi Tarmole (1978) ja Vassilile (1980). Juht vigastada ei saanud.

Vargused

Ajavahemikul 13. ? 18. augustini on sisse murtud Jõgeval Ristiku tänaval asuva maja keldrisse, kust ühest keldriboksist varastati lukustatud sini-hõbedast värvi jalgratas Scott. Tekitatud kahju suurus 6000 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

17. augustil teatati politseile, et Kasepää külas on ilmselt pikema aja jooksul varastatud ligikaudu viis ruumimeetrit küttepuid. Juhtunu uurimiseks alustatakse väärteomenetlust.

Ajavahemikul 17. ? 19. augustini siseneti Jõgeva vallas Kivijärve külas asuva talu garaa?i, kust varastati puurpink, trell, muruniiduk ja bensiiniga töötav mootorsaag. Vargusega tekitatud kahju suurus on 6840 krooni, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

18. augusti hommikul kella 7.40 ajal teatati politseile, et Jõgeval Lepiku tänavalt on ärandatud sõiduauto VAZ 2108. Samal hommikul kella 6 ajal aga sai politsei teate avariitunnustega nimetatud auto leidmisest Tartu-Jõgeva-Aravete maantee 36,7. kilomeetril. Autost midagi kadunud ei olnud. Auto ärandamise asjaolud on selgitamisel, politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Röövimine

16. augustil pöördus politseisse mees (1954), kes teatas, et oli eelmise päeva õhtul Põltsamaal Kuperjanovi tänaval kultuurimaja taga pargis juhututtavatega õlut joonud. Ühel hetkel aga hakkasid kaaslased temalt raha nõudma. Keeldumise peale tungiti mehele kallale ning peksmise käigus võeti kannatanu taskust ära rahakott mõnesaja krooniga. Politsei pidas sama päeva päeval ühe rahanõudja (1974) kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas ta arestimajja.Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust röövimise paragrahvi tunnustel.

Joobes alaealised

17. augustil kell 18.10 helistas politseisse inimene, kes teatas, et Põltsamaal kooli pargis on alaealine poiss, kes on joobes. Patrull viis alkoholi tarvitanud nooruki (1993) koju ja andis üle vanematele.

20. augusti õhtul kella 22.30 ajal visati Põltsamaa vallas Lustivere külas täis õllepudeliga sõiduautot Mazda 626, õnneks auto kahjustada ei saanud. Politseipatrull pidas kinni alkoholijoobes neiu (1989) ja noormehe (1990), kellele vormistati hoiatused.

Joobes juht

19. augustil kell 11.55 teatas tähelepanelik kodanik, et Jõgeval Suurel tänaval on sõiduauto Fiat roolis juht, kes võib olla joobes. Politseipatrull pidas sõiduki mõni minut hiljem kinni ja tegi kindlaks, et autot juhtis alkoholijoobes Tiit (1972). Mees kõrvaldati sõiduki juhtimiselt.

Muud juhtumid

16. augusti hommikul kella 9 paiku teatati, et Jõgeval Aia tänaval on öö jooksul lõhutud ühe kaupluse vitriinaken. Lõhkumisega tekitatud kahju suurus on 5000 krooni, asjaolude uurimiseks alustati väärteomenetlust.

Nädala ülevaade 14. ? 20. augustini

Väljakutseid oli 65, jaoskonda toimetati kainenema 19 inimest. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 66, joobes juhte tabati 4.

Nädala jooksul viidi läbi 3 politseioperatsiooni: “KÕIK PUHUVAD?, “SEBRA” ja “ALKOKONTROLL”, millede käigus kontrolliti 393 sõidukijuhti ja avastati 25 rikkujat. Nädala jooksul registreeriti 3 liiklusõnnetust, milledes sai vigastada 7 inimest.

Klaire Ründva,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus