Politseikroonika

Politsei tuvastas vargad
Politsei on Kohtla-Järvelt pärit Daniili (1982) kahtlustatavaks tunnistanud möödunud aasta 10. septembril Jõgeval kaubanduskeskusse KSK sissemurdmises ning sealt mobiiltelefonide ja laadijate varguses. Kahju tekitati selle vargusega 30 000 krooni. Daniil on sisse murdnud ka Tartus kahte telefonipoodi ja kullapoodi ning koos kahe kaaslasega arvutisalongi. Kahju on ta kõigi vargustega tekitanud ligi veerand miljonit krooni. Varastatud asjad müüdi raha saamiseks maha. Daniil viibib kohtu loal eeluurimise ajal vahi all. Politseil on alust teda kahtlustada ka teistes sarnastes vargustes üle Eesti.

Politsei kahtlustab ka Indrekut (1971) kahes varguses. Mullu 31. detsembril murti sisse Jõgeval asuvasse puidutöökotta ning varastati arvutikomplekt, faksiaparaat ja tööriistu. Kahju tekitati vargusega 37 000 krooni. Sama aasta 17. novembril murti sisse Jõgeva vallas asuvasse sordiaretusinstituuti ning varastati arvuti. Kahju tekitati 14 000 krooni. Indrek on nendes kuritegudes kahtlustatavaks tunnistatud. Varastatud asjad müüs noormees väidetavalt maha.

Vargused
15. märtsil kella 1.30 paiku on lõhutud Jõgeva vallas Siimusti alevikus asuva kaupluse ukseklaas ning poest on varastatud alkoholi ja tubakatooteid. Tekitatud kahju on esialgsetel andmetel 5000 krooni.
13. märtsil kella 15.30 ajal pani Stanislav (1984) Tabivere alevikus Tuuliku tänaval asuvas kaupluses Juko Äri taskusse 10 pakki kuivsuppi koguväärtuses 41 krooni ja möödus kassast nende eest maksmata. Noormehele koostati pisivarguse eest väärteoprotokoll.

Ajavahemikul 7.-13. märtsini on Tabivere vallas Vahi külas sisse murtud talumajja ning varastatud televiisor Sony ja kaheksa rulli tapeeti.

12. märtsil kell 15.00 teatati, et Jõgeva linnas Aia tn 8 maja juurest on varastatud mopeed Riga.

12. märtsil tabati Jõgeva linnas kaupluses Piiri pisivaras. Patrull toimetas alkoholijoobes Valeri (1959) kõigepealt kainenema.

Ajavahemikul 8.-9. märtsini on Puurmani vallas Kursi külas tehtud röövraiet. Laoplatsile oli ladustatud ligi 30 tihumeetrit kasepuid. Kahju on omanikule tekitatud 15 000 krooni.

Muud sündmused
14. märtsil teatati, et Tallinn-Tartu maantee 139. kilomeetril laaditakse metsa ning helistaja kahtleb, kas see on seaduslik. Patrull selgitas välja, et vedu ja laadimine olid seaduslikud.

Ajavahemikul 7.-13. märtsini on Põltsamaa vallas Kaavere külas asuvasse tallu sisse murtud ning talus on kõik segamini paisatud. Midagi varastatud ei ole.

12. märtsil kell 3.10 teatati, et Jõgeval Suurel tänaval parkinud sõiduki Ford Probe alarm on sisse lülitunud ning sõiduki juures askeldavad kahtlased isikud. Patrull tuvastas, et autot üritas käivitada selle kasutajaks volitatud isik.

10. märtsil kell 23.50 teatati, et Tallinna-Tartu maanteel Koigi ristmikul suunaga Tartu poole liigub kollast värvi kirjadega sõiduk, mis kaldub pidevalt üle telgjoone. Helistaja kahtlustas, et juht on purjus. Patrull pidas sõiduki kinni Tallinna-Tartu maanteel Puhu ristmikul ning tuvastas, et juht oli kaine. Sõiduki vingerdamine sõiduteel oli juhi ütluste järgi tingitud sellest, et ta oli sõidu ajal oma mobiiltelefoni sõnumit sisestanud.

Liiklusõnnetused
12. märtsil kell 16:31 teatati, et Tallinn-Tartu maantee 120. kilomeetril Põltsamaa vallas Adavere alevikus sõitis veoauto Scania tagant otsa ülekäiguraja ees peatunud sõiduautole Ford Fiesta. Liiklusõnnetuses keegi viga ei saanud. Juhid said omavahel kokkuleppele.

11. märtsil kell 8 sõitis Ford Sierra Tallinna-Tartu maantee 127. kilomeetril Põltsamaa vallas kõrvalteelt peateele ette veokile Iveco Daily. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ja juhid said kohapeal kokkuleppele.

11. märtsil kella 19.14 paiku juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Tartu maantee 128. kilomeetril Põltsamaa vallas Pauastvere külas. Peateel liikunud Volgale sõitis kõrvalteelt ette sõiduauto BMW 318. Mõlemad juhid olid kained, liiklusõnnetuses keegi vigastada ei saanud. Et Volga tuled olid pimedal ajal rikke tõttu vaevumärgatavad, koostati juhile kiirmenetluse otsus.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus