Politseikroonika

Politsei tuvastas valeütluste andmise

2003. aasta detsembris tehti politseile avaldus auto ärandamise kohta. Politsei selgitas välja, et ärandamist ei ole toimunud ning lõpetas algatatud kriminaalasja. Siis selgus, et kriminaalasja kohtueelse menetluse käigus toimunud ülekuulamisel olid Alari (1984) ja Kaire (1982) tunnistajatena teadvalt andnud valeütlusi. Politsei tuvastas, et tunnistajad varjasid valeütluste abil oma tuttavat, kes alkoholijoobes olles oli sama autoga politseipatrulli eest põgenenud. Alari ja Kaire väitsid, et ei oska auto liikumiste ja sõitjate kohta midagi öelda.

Karistusseadustik näeb kannatanu või tunnistaja poolt kohtueelsel istungil teadvalt valeütluste andmise eest ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse. Selle paragrahvi alusel algatas politsei Alari ja Kaire suhtes nüüd ka kriminaalmenetluse.

Naistepäev möödus pidutsedes

8. märtsi  kell 18.45 tabati Jõgeva Säästumarketis Natalja (1952), kes varastas pooleliitrise pudeli Laua viina. Naine oli alkoholijoobes ning toimetati kainenema. Pisivarguse eest koostati väärteoprotokoll.

8. märtsil kell 23 teatati, et Põltsamaal tungisid noored ühele mehele kallale ning lõid teda. Kannatanu saadeti vigastuste kindlakstegemiseks traumapunkti. Juhtunut lahendab konstaabel.

8. märtsil kell 17.30 teatati politseile, et külalised ei taha Jõgeval Tähe tänava majast lahkuda. Patrull selgitas kohapeal, et majas peeti pidu ning kui joogid otsa said, kutsus pererahvas politsei, kes külalised ära toimetaks.

8. märtsil kell 14.20 löödi Jõgeva vallas Viruvere külas peo käigus tekkinud peretüli käigus katki aken. Konstaabel lahendab juhtunut.

Vargused

Ööl vastu 9. märtsi murti Tabivere vallas Otslava külas sisse talu aita, elumajja ja garaazi. Varastatud on televiisor, muruniiduk, hüdrofor ja võsalõikur Stihl. Vargusega on tekitatud kahju ligi 20 000 krooni.

9. märtsil kell 16.08 tabati Jõgeva linnas Põik tänaval asuvas Säästumarketis Mihhail (1966), kes varastas pudeli Laua viina. Tema puhul oli tegemist korduva vargusega ja mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ajavahemikul 13. veebruarist 8. märtini murti sisse Pajusi vallas Pisisaare külas asuva maja korterisse ning varastati ehitusmaterjale, tööriistu, tööriideid, arvuti ja majapidamistarbeid.

6. märtsil avastati, et Jõgeva vallas Võduvere külas on akna kaudu sisse murtud maamajja. Esialgsetel andmetel on varastatud jalgratas ja pliidiraud.

6. märtsil kell 12.00 teatati, et 5. märtsil kella 13 ajal tulid Jõgeva linnas Suurel tänaval asuva maja korterisse kaks noormeest, kes pererahva ruumist äraoleku ajal varastasid toast 700 krooni. Teataja sõnul oli üks meestest teda enne lõunat peksmas käinud. Juhtunut uurib politsei.

Muud sündmused

9. märtsil kell 11.55 teatati, et Põltsamaa-Pajusi maanteel Mällikvere küla sildi juures lebab naine. Patrull tuvastas kohapeal, et Hilja (1952) oli lihtsalt purjus ja ta toimetati koju puhkama.

5. märtsi õhtul puhkes Mustvees Jõe tänava kahekorruselises majas tulekahju. Maja üks tuba läks põlema arvatavasti suitsukonist. Päästekomando likvideeris põlengu, patrull aitas maja I korruselt vingu seest välja kaks inimest.

Uued tööajad

Alates 1. märtsist on muutunud Jõgeva politseijaoskonna tööajad. Esmaspäeviti lõpeb töö kell 18 ning reedel kell 15.30. Teisipäevast neljapäevani on tööaeg jätkuvalt kella 17-ni. Töövälisel ajal on politseijaoskonnas alati olemas korrapidaja ning valves olevad politseinikud, kes politseisse pöördunud kodanikke aitavad.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete osakonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus