POLITSEIKROONIKA

 

Tänu kodaniku valvsusele tabati joobes juht
5. märtsil kell 12.30 teatas valvas kodanik, et Põltsamaa vallast Kablakülast alustas Põltsamaa suunas liikumist sõiduauto ?iguli, milles olev seltskond koos juhiga on tõenäoliselt purjus. Liikluspatrull pidas sõiduki kinni Põltsamaa linnas Tartu maanteel ning tuvastas, et autot juhtinud Viktor (1971) oli alkoholijoobes.

Hukkus kaks meest
3. märtsi keskpäeva paiku leiti Mustvees asuva maja hoovilt noormehe (1973) põlenud surnukeha. Surma põhjus selgub kohtuarstlikus ekspertiisis ning politsei algatas juhtunu asjaolude uurimiseks kriminaalmenetluse.

6. märtsil kell 8.38 teatas Põltsamaa kiirabi valvearst, et Põltsamaa vallas Pilu külas leiti korterelamust leekide ja vingu seest Üllar (1964), kelle elu kiirabiarstidel päästa ei õnnestunud. Päästetöötajad kustutasid tulekahju. Põlengu arvatavaks põhjuseks oli järelevalveta jäetud elektriline küttekeha.

Koolis liikus ringi näppaja.
3. märtsil varastati Põltsamaal Lille tänaval asuva Põltsamaa Ühisgümnaasiumi algkooli koridorist sinna unustatud mobiiltelefon Sony Ericsson T 100. Samal päeval varastati Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Veski tänaval asuva maja riideruumist mobiiltelefon NOKIA 6100.

Politsei soovitab jätta lastel kooli minnes mobiiltelefonid koju ja palub lapsevanematel selgitada oma lastele asjade hoolika hoidmise põhimõtteid.

Vargused
5. märtsil kell 11.40 peeti Jõgeval Tähe tänaval asuvas kaupluses Kajakas kinni Valeri (1959), kes oli taskusse pannud ühe kohukese. Mees oli alkoholijoobes ning toimetati kõigepealt kainenema.
4. märtsil kell 20.45 avastati sissemurdmine Põltsamaa vallas Võisiku külas asuva maja korterisse, kus laualt oli ära viidud plastikust õllepudel poole liitri õllega.

Ööl vastu 4. märtsi on sisse murtud Põltsamaa linnas asuvasse klaastaara kokkuostupunkti ning varastatud alkohoolseid jooke ja õlut. Kahju on selgitamisel.

Autorüüstamised
Ööl vastu 3. märtsi on sisse murtud Põltsamaa vallas Adavere alevikus Pargi tänaval seisnud sõidukisse Toyota Camry ning varastatud makk, kõlarid ja pidurituli.

Samal öösel on sisse murtud Palamusel seisnud autosse Audi 80. Autost midagi varastatud ei ole.

Varastati auto
Ööl vastu 3. märtsi varastati Tabivere alevikus Tuuliku tänavalt tumehall Volkswagen Golf registreerimisnumbriga 249 TBJ. Sõiduki väljalaskeaasta on 1985. Selle auto kohta ootab teavet Jõgeva politsei telefonil 110.

Liiklusõnnetused
6. märtsil kell 12.40 teatati, et hommikul kella 6 paiku paiskus Nissan Põltsamaa vallas Lustivere külas Lustivere – Pudivere tee esimesel kilomeetril teelt välja vastu puud. Juht ei valinud tõenäoliselt teeoludele vastavat kiirust, mistõttu auto kaotas juhitavuse. Inimesed viga ei saanud.

6. märtsil kell 18.55 teatati, et Jõgeva maakonnas Tallinna – Tartu maanteel Puurmanist Tallinna poole kihutab sõiduauto Ford Escort, mille juht on arvatavasti purjus, kuna auto vingerdab teel. Põltsamaa patrull leidis sõiduki üles Annikvere külast, kus auto oli teelt välja sõitnud. Inimesi auto juures ei olnud.

6. märtsil kell 11.02 teatati, et Palamuse vallas Änkkülas Jõgeva-Palamuse-Saare tee 10,6. kilomeetril jooksis Palamuse poole liikunud sõiduautole BMW ootamatult ette hundikoer. Auto sai viga, koer hukkus sündmuskohal. Inimesed liiklusõnnetuses kannatada ei saanud. Koera omanikule Tamarale ( 1952) määrati 180 krooni trahvi, sest ta ei hoidnud oma koera nõuetekohaselt kinni.

5. märtsil kella 10.45 paiku toimus liiklusõnnetus Jõgeva vallas Viruvere külas Jõgeva-Põltsamaa maantee kolmandal kilomeetril, kus Põltsamaa suunas liikunud bussil Scania tulid alt ära vasakpoolsed tagumised rehvid, mis veeresid ette vastu sõitvale Nissan Primerale. Inimesed viga ei saanud, autojuhid said omavahel kokkuleppele.

Liina Pissarev,
Lõuna PP avalike suhete büroo pressiesindaja

blog comments powered by Disqus