Politseikroonika

Politsei jälgib alaealiste poolt toime pandud rikkumisi
Politsei pöörab hoolega tähelepanu alaealiste poolt toime pandud rikkumistele nagu alkoholi tarbimine ja suitsetamine.

13. veebruaril viisid konstaablid, patrullpolitseinikud ja narkopolitsei koos koeraga Põltsamaal läbi politseioperatsiooni, mille käigus kontrolliti meelelahutusasutusi. Tähelepanu all olid alaealised ja narkojoobes isikud. Sellel korral rikkumisi ei tuvastatud. Tegemist oli käesoleval aastal teise sellise reidiga ning kavas on neid regulaarselt läbi viia. Alaealisi võib alkoholiseaduse alusel alkoholi tarbimise eest karistada rahatrahviga kuni 600 krooni.

18. veebruaril tabati Põltsamaa linnas Kesk tänaval alaealine poiss, kes suitsetas. 20. veebruaril tabati Jõgeva linnas Tähe tänaval alaealine noormees, kes suitsetas. Suitsetamine alaealise isiku poolt on tubakaseaduse rikkumine ning selle eest võib karistada kuni 600-kroonise rahatrahviga.

Vargused
18. veebruaril tabati Jõgeva Säästumarketis Anatoli (1959), kes varastas karbi kalakonservi hinnaga 12,50 krooni. Tabatule koostati pisivarguse eest väärteoprotokoll.

Ööl vastu 21. veebruari on Jõgevamaal Puurmani vallas Jürikülas talu õuelt varastatud kolm oinast. Politsei uurib varguselugu.

Ööl vastu 21. veebruari on sisse murtud Pajusi vallas Aidu külas asuvasse ehitusjärgus olevasse majja ja kõrvalhoonesse. Varastatud on kompressori lisatarvikud ja ligi 50 kilo värvilist metalli. Omanik hindab kahju 2000 kroonile. Politsei algatas varguse uurimiseks kriminaalmenetluse.

8. veebruaril avastati, et Põltsamaa valla Mällikvere küla talu kuurist on varastatud sõiduauto Mercedes Benz neli ust, tagaiste ja kuus sõiduauto ilukilpi. Kahju tekitati vargusega 3600 krooni. Politsei on kahtlusaluse kindlaks teinud ning selgitab varguse asjaolusid.

Röövimine
20.veebruaril teatas noormees (1986), et sama päeva ennelõunal peksis üks nooruk teda Puurmani vallas Pikknurme külas käte ja jalgadega. Peksja tekitas kannatanule kehavigastusi ja võttis ära mobiiltelefoni Sony Ericsson ning isikut tõendavad dokumendid. Arstid andsid kannatanule esmaabi ning ta lubati kodusele ravile. Politsei algatas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetluse, kahtlusalune on teada.

Politsei uurib varasemat kelmust
7. aprillil 2003. aastal teavitas Veiko (1973) politseid ja tuntud mobiiltelefonisidefirmat oma mobiiltelefoni Nokia 6510 vargusest. Firma andis noormehele uue telefoni. Käesoleva aasta veebruaris nõudis Veiko firmalt selgitust, miks tema telefon on varastatud mobiiltelefonide registrisse pandud. Seepeale pöördus firma politsei poole palvega asja uurida. Politsei selgitas välja, et Veiko leidis oma kadunud Nokia üles, kuid ei teavitanud sellest firmat, vaid müüs talle antud asendustelefoni hoopis maha. Firma nõuab nüüd noormehelt tekitatud kahju hüvitamist. Politsei algatas kriminaalmenetluse kelmuse paragrahvi alusel.

Liiklus
Nädalavahetusel viis politsei Jõgevamaal läbi reidi liiklusalaste rikkumiste tuvastamiseks. Koostati 15 väärteoprotokolli, paljud neist kiiruseületamiste eest. Põltsamaal tabati ka üks joobes juht.

22. veebruaril kell 4.35 teatati, et Jõgeva vallas Kärde baari ees sõitis Renault riivamisi külge parkivale Ford Escortile ja põgenes sündmuskohalt. Auto tundemärgid ja omanik on politseile teada.

Muud sündmused
21. veebruari õhtul teatati, et Jõgeva vallas Painkülas on majaelanik Aivar (1961) agressiivne ja peksab oma abikaasat ning lõhub mööblit. Mees toimetati kainenema.

21. veebruaril toimetati Tormast kainenema Vello (1966), kes oma kodus joobes olles oli agressiivne.

21. veebruari õhtul teatas helistaja, et tema sugulane tõi Tallinnast kaasa mingi tundmatu taime lehe. Helistajal tekkis kahtlus, et tegemist võib olla kanepitaimega. Patrull sõitis kohale ja tuvastas, et tegemist ei ole kanepilehega.

Ajavahemikul 16.-20. veebruarini on Jõgeva linnas Aia tänaval asuva koguduse territooriumil kuulutustetahvlilt ära võetud klaas ja lõhutud üks õuevalgusti klaas.


LIINA PISSAREV,
Lõuna PP avalike suhete büroo

blog comments powered by Disqus