Politseikroonika

Vargused

28. jaanuari varahommikul pidas politseipatrull Kuremaal kinni kolm alaealist noormeest (1989, 1989 ja 1991), kes varastasid Kuremaa lossi taga parkinud sõiduautost VW Passat bensiini oma sõiduauto Fiat Uno jaoks. Poisid murdsid Volkswageni bensiinipaagi luugi katki ja võtsid vooliku abil välja umbes viis liitrit bensiini. Omanikule tekitati kahju kokku 1000 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Ajavahemikul 1. kuni 3. veebruarini on Jõgeva vallas Siimusti alevikus varastatud Keraamika tänaval asuvast keldriboksist kaks mootorsaagi STHIL kogumaksumusega 10 000 krooni. Politsei tegi kindlaks, et saed oli varastanud Margus (1985). Juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust.

4. veebruaril kella 13.30 ajal teatati politseile, et Jõgeval Suurel tänaval liigub noorukitekamp kaupluse kaubakorviga, milles on toiduained. Politsei pidas kinni kaks alkoholijoobes noormeest. Selgus, et Denis (1985) oli Aia tänava kaupluses küll kauba eest maksnud, kuid lahkudes võtnud kaasa kaubakorvi. Kuna tegu oli korduva vargusega, siis alustati kriminaalmenetlust.

Joobes isikud

1. veebruaril kell 17.10 teatati politseile, et Palamuse alevikus magab surnuaia ees sõidutee ääres purjus inimene. Politseipatrull toimetas kainenema raskes joobes agressiivse Reinu (1942), kelle suhtes alustati väärteomenetlust.

2. veebruaril kell 16.05 teatati politseile, et Põltsamaal J. Kuperjanovi tänaval magab lumehanges purjus mees. Politsei toimetas alkoholijoobes Antsu (1949) kainenema. Mehe suhtes alustati väärteomenetlust.

3. veebruaril kella 3.40 ajal teatati politseile, et Palamuse vallas Luua Metsanduskooli ühiselamus viibib alkoholijoobes noormees. Politsei toimetas jaoskonna arestimajja kainenemisele Andro (1986).

Muud juhtumid

3. veebruaril kella 00.35 ajal andis politseipatrull Kasepää vallas Raja külas Jõhvi – Tartu maanteel sõiduautole Ford Sierra peatumismärguande. Autojuht sellele ei reageerinud ja põgenes. Fordile järele sõitnud politseinikud leidsid auto Raja külast Nurme tänavalt. Samal tänaval peeti maja varemetes kinni ka alkoholijoobes Vladimiri (1987), kes tunnistas, et juhtis jälitatavat autot. Sõiduk toimetati tasulisse parklasse ja noormehe suhtes alustati väärteomenetlust.

5. veebruaril kella 17.10 ajal teatas politseile turvamees, et Jõgeval Pargi tänaval asuvas pubis on alkoholijoobes mees, kes keeldub lahkumast. Politsei toimetas pubist väljunud, kuid agressiivse Mihhaili (1959) juhtumi lahendamiseks jaoskonda. Kui politseinikke solvanud ja ähvardanud meest hakati kainenema viima, osutas mees vastupanu ja lõi rusikaga ühte konstaablit. Mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Ülevaade 30. jaanuarist 5. veebruarini

Kokku laekus politseile 82 teadet ja avaldust.
Väljakutseid oli 56, jaoskonda toimetati 17 inimest. Kainenema viidi 19 inimest, neist alaealisi üks.
Avaliku korra rikkumisi registreeriti 21, liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 16.
Nädala jooksul kontrolliti 390 sõidukijuhti, kellest joobes oli seitse ja juhtimisõiguseta kaks.
Registreeritud ei ole ühtegi liiklusõnnetust.
Nädala jooksul viidi läbi üks politseioperatsioon
?Töö- ja puhkeaeg, mille käigus kontrolliti 21 sõidukit. Avastati kolm muud liikluseeskirja rikkujat.

KLAIRE RÜNDVA,
Lõuna Politseiprefektuuri
Jõgeva politseijaoskonna
pressiesindaja

blog comments powered by Disqus