Politseikroonika

Vargused
31. detsembril 2005 kell 15.05 teatati politseile, et mõne päeva jooksul murti Jõgevamaal Saare vallas Voore külas sisse ühe firma garaa?-töökotta, kus lukustatud ustega sõiduautost Opel Vectra varastati auto CD-mängija Play Punkt. Tekitatud kahju suurus on 1200 krooni. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

1. jaanuaril 2006 kella 22 ajal teatati politseile, et Jõgeva vallas Kassinurme külas asuva tankla kaupluse välisukse klaas on katki tehtud. Sündmuskohal selgus, et tankla kauplusse on sisse murtud ning esialgsetel andmetel on sealt varastatud tubakatooteid ja alkohoolseid jooke. Vargusega tekitatud kahju suurus on selgitamisel. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Kehaline väärkohtlemine

30. detsembril lõppenud aastal teatati kell 22.45 politseile, et Põltsamaal Olerexi tanklas peksti noormeest (1988) ja tekitati talle kehavigastusi. Nooruk lubati pärast esmaabi andmist kodusele ravile. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

1. jaanuaril 2006 kella 11.30 paiku tungis Jõgeval Tähe tänaval ühes korteris korteriomanikule Heikile (1979) kallale Marek (1976), pekstes teda rusikaga näkku. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Joobes juhid

2. jaanuaril kell 15.55 teatati politseile, et Torma vallas Kantküla – Sadala tee 1. kilomeetril seisab rohelist värvi sõiduauto, mille juht on arvatavalt joobes. Politsei pidas seal kinni sõiduauto VW Passat, mille roolis oli alkoholijoobes Vello (1956). Sõiduk toimetati tasulisse parklasse ja mehe suhtes alustati väärteomenetlust.

Muud juhtumid

31. detsembril kell 14.30 teatati politseile, et Põltsamaa vallas Puiatu külas sõidab ringi numbrimärgita oran? VAZ-tüüpi sõiduauto. Politsei selgitas välja, et registreerimata sõiduki roolis oli alaealine noormees (1991), kellel ei ole juhtimisõigust. Noormehe suhtes alustati väärteomenetlust.

3. jaanuaril kella 1 ajal öösel teatati politseile, et  Põltsamaa vallas Adavere – Pajusi tee 1. kilomeetril oli eelmise päeva õhtul  kella 20 paiku sõitnud libeda tee tõttu kraavi väikebuss Ford Transit, mida juhtis Nikolai (1957). Juht otsis abi, kuid bussi kraavist välja tõmmata ei õnnestunud. Pärast südaööd tulid bussi juurde neli tundmatut alkoholijoobes noormeest, kes tungisid bussijuhile kallale ning lõhkusid bussi. Politseisse helistamise järel poisid lahkusid. Kahju suurus on selgitamisel. Juht toimetati esmaabi andmiseks kiirabisse,  politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Joobes alaealised

28. detsembril kell 13.10 teatati politseile Jõgeval Tellise tänaval laste mänguväljaku pingil lamavast purjus poisist. Politsei toimetas 1993. aastal sündinud noormehe tervisliku seisundi kontrollimiseks kiirabisse, seejärel asjaolude selgitamiseks politseijaoskonda. Nimetatud noormehe sõnade kontrollimiseks peeti Jõgeval Kivi tänava ühes korteris kinni ka teine alkoholijoobes alaealine noormees (1992), kes viidi samuti tervisliku seisundi kontrollimiseks kiirabisse ning seejärel asjaolude selgitamiseks politseijaoskonda. Politsei tegi kindlaks, et tähistati ühe poisi 12. sünnipäeva.

Politsei tuletab meelde

Koolivaheaeg kestab ja lastel on palju vaba aega. Politsei paneb lapsevanematele südamele, et võimaluse korral tuleks leida lastele eakohast tegevust. Samuti peaksid lapsevanemad teadma, kus ja kellega nende lapsed päeval aega veedavad ning millega tegelevad. Vanemad võiksid oma laste sõprade vastu huvi tunda ning teiste vanematega ühendust pidada, et laste tegemistega kursis olla.

Ülevaade 26. detsembrist 2005 1. jaanuarini 2006

Kokku laekus politseile 133 teadet ja avaldust.

Väljakutseid oli 75, jaoskonda toimetati 16 inimest. Kainenema viidi 12 inimest, neist 3 olid alaealised. Avaliku korra rikkumisi registreeriti 21. Liikluseeskirja rikkujaid avastati kokku 6. Registreeriti 2 liiklusõnnetust, milles sai viga üks inimene.

Nädala jooksul kontrolliti 430 sõidukijuhti, kellest oli joobes kaks ja juhtimisõiguseta üks.

Klaire Ründva,
pressiesindaja
Lõuna Politseiprefektuur
Jõgeva Politseijaoskond

blog comments powered by Disqus