Politseikroonika

Ülevaade kuritegevusest maakonnas
Politseile on teada antud või on politsei välja selgitanud tänavu jaanuaris kokku 56 kuritegu. Mullu oli jaanuaris registreeritud 70 kuritegu, tänavu 14 kuritegu ehk viiendiku võrra vähem. Vähenemine algas möödunud aasta novembris, jätkus detsembris ja on täheldatav nüüdki. Tänavuse jaanuari kuritegude arvu vähenemine on tingitud varguste vähenemisest.

Praegu moodustavad vargused kuritegude üldarvust 41,07 protsenti, tavaliselt on see osakaal üle 60 protsendi. Mullu oli jaanuaris registreeritud 39 vargust, tänavu 23 vargust.

56 registreeritud kuriteo kõrval avastati jaanuaris 36 kuritegu ehk 64,3 protsenti registreerituiga võrreldes. Meie maakonnale iseloomuliku küllalt vähese kuritegevuse arvnäitaja juures on esialgu raske käsitada kuritegude languse või tõusu probleemi omavalitsuste lõikes. Jõgeva linna kohta võib öelda seda, et linna territooriumil on toime pandud 15 kuritegu vähem kui aasta varem ja linnas leidis tänavu aset vaid 6 kuritegu.

Metsamaterjali vargus laoplatsilt
4. veebruari õhtul on Tabivere vallas Kõnnujõe külas varastatud metsamaterjali. Sealselt laoplatsilt on kannatanu andmeil ära viidud 75 tihumeetrit kase-kuuse paberipuud ja umbes 10 tihumeetrit peenpalki. Vargusega tekitatud kahju on umbkaudu 37 000 krooni.

Joobnud mehi jätkub teele ja rooli taha
Laupäeva õhtul poole seitsme ajal märgati Esku külas Põltsamaa-Võhma tee ääres lumevallil magamas meest. Uinunu osutis Janekiks (1972), pärit naabervallast Kõost Viljandimaalt. Alkomeeter näitas tema joobeks 1,56 promilli. Et teeline uuesti külma küljealust magamiseks ei kasutaks, toimetati ta end kaineks magama politseisse. Pühapäeval taarus kella üheksa paiku Kasepää vallas keset Jõhvi-Tartu maanteed Raja küla asukas Andrei (1971). Hoolimatu ?matkaja« toimetati teelt ära. Trahvi said nii Andrei kui Janek.

Teisipäeva õhtul poole üheksa ajal teavitati politseid Põltsamaal kohvik Rivaali ees istuvast mehest ja arvati, et ta on liialt palju napsitanud. Mees oli küll napsitanud, otsustas aga koduteel veidi puhata ja koduteed ta jätkaski, kui politsei teda vaatama tuli.

Kurvem on, et teel ja liikluses ei ole ikka veel jäänud harulduseks alkoholi pruukinud mootorsõidukijuht. Kaks meest leiti sõidukit purjuspäi juhtimas esmaspäeval. Teisipäeval kell 8.40 sõitis Jõgeva Suurel tänaval Fordiga ülemäära alkoholi pruukinud jõgevlane. Kell 10.45 tabati Jõgeval Tallinna maantee tanklas sõiduauto roolist alkoholi pruukinud Ellakvere mees (1944). Temagi polnud sel päeval viimane, kes purjuspäi autoroolist tabati.

ÜLO PÄRN, Jõgeva politseijaoskonna pressiesindaja

blog comments powered by Disqus